VIDEO Plzeň si komplikuje boj o český titul: Hejda zachránil bod v posledných sekundách!

Tréner Plzne Zdeněk Bečka
Tréner Plzne Zdeněk Bečka

PLZEŇ - Futbalisti Viktorie Plzeň na vlastnom trávniku remizovali s Mladou Boleslavou 3:3 v piatkovom zápase 28. kola najvyššej českej futbalovej súťaže a skomplikovali si boj o majstrovský titul. Domáci dvoma presnými zásahmi Michaela Krmenčíka a trefou Lukáša Hejdu v nadstavenom čase stretnutia zmazali trojgólové priebežné vedenie hostí. V tabuľke patrí Plzni druhá priečka za Slaviou Praha, ktorá má o bod viac a zápas k dobru. Mladá Boleslav je štvrtá.

Nováčik z Karvinej dosiahol cennú remízu 1:1 proti Sparte Praha. Na vyrovnávajúci gól domácich prihral slovenský obranca Marek Janečka, ktorý sa len deväť minút predtým dostal na ihrisko ako striedajúci hráč. Sparta prerušila sériu troch výhier a v tabuľke je dve kolá pred koncom tretia.

Viktoria Plzeň - Mladá Boleslav 3:3 (0:1)
Góly: 67. a 79. Krmenčík, 90.+ Hejda - 17. Levin, 58. Kysela, 65. A. Jánoš
Marek Bakoš a aj Patrik Hrošovský odohrali celý zápas, Martin Chrien sedel na lavičke náhradníkov, Matúš Kozáčik a ani Jakub Hromada (všetci Plzeň) nefigurujú v zápise o stretnutí. Lukáš Pauschek hral od 82. min a Miroslav Keresteš (obaja Mladá Boleslav) nefiguruje v zápise o stretnutí.

MFK Karviná - Sparta Praha 1:1 (0:0)
Góly: 83. L. Holík - 71. Michal Kadlec
Marek Janečka hral od 74. min a v 86. min dostal ŽK, Pavol Jurčo a aj Branislav Pindroch (všetci Karviná) sedeli na lavičke náhradníkov. Viktor Budinský (Sparta) sedel na lavičke náhradníkov.


Tagy: FC Viktoria Plzeň FK Mladá Boleslav

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
fcviktoria.cz; Video: isport TV

DISKUSIA