VIDEO Prvé semifinále poriadnou drámou: Anaheim na domácom ľade nezvládol predĺženie

James Neal a P.K. Subban sa tešia z góluJames Neal a P.K. Subban sa tešia z gólu Zdroj: SITA/AP

ANAHEIM - James Neal skóroval v desiatej minúte predĺženia a hokejisti Nashville zvíťazili na ľade Anaheimu 3:2 v piatkovom prvom stretnutí finále Západnej konferencie NHL. Pre Predators išlo o prvý duel v takejto pokročilej fáze play-off v klubovej histórii.

"V tretej tretine to nebol dobrý výkon, ale v predĺžení sme sa vrátili k našej hre," poznamenal tréner Peter Laviolette. Skvelý výkon predviedol domáci brankár John Gibson, ktorý popri troch inkasovaných góloch predviedol tiež 43 úspešných zákrokov, čím si stanovil kariérne maximum. "Takémuto tímu sme už nejaký čas nečelili. Postupom času rástol aj náš výkon," podotkol Gibson a jeho spoluhráč Nate Thompson zdôraznil: "Agresívne mužstvo s dobrými korčuliarmi. Kvalitný klub, bude to proti nim náročné."

Druhý diel série hranej na štyri víťazstvá je na programe opäť v Anaheime v nedeľu. "Ešte sme nič nedokázali. Čaká na nás druhý zápas u súpera a potom už opäť výhoda domáceho prostredia," doplnil obranca "predátorov" Mattias Ekholm, ktorý v piatkovom stretnutí dvakrát asistoval. V drese Nashville vie v play-off zabrať ktorákoľvek formácia, veď Austin Watson sa stal už pätnástym hráčom, ktorý skóroval v tohtoročnej vyraďovacej časti. Lídrom tímovej produktivity je Ryan Johansen s priemerom bod na zápas (2+9).

1. zápas finále Západnej konferencie

Anaheim - Nashville 2:3 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1) - stav série 0:1
Góly: 6. Silfverberg, 48. H. Lindholm (Thompson) - 13. F. Forsberg (Irwin, Johansen), 23. Watson (Johansen, Ekholm), 70. Neal (Subban, Ekholm)

Viac o téme: Nashville Predators Anaheim Ducks