Inter je od titulu už len jediný krok: V 3. finále si pripísal tesnú výhru

Radosť hráčov BK Inter BratislavaRadosť hráčov BK Inter Bratislava Zdroj: SITA

BRATISLAVA - V treťom finálovom stretnutí Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy mužov (SBL) zvíťazil BK Inter Bratislava na svojej palubovke nad MBK Rieker Com-Therm Komárno 79:73. V sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali zverenci trénera Olivera Vidina vedenia 3:0 na zápasy.

Štvrtý finálový duel, v ktorom už môže Inter rozhodnúť o zisku titulu, je na programe v stredu 17. mája o 18.00 h v Komárne.

Eurovia SBL - 3. zápas finále:

BK Inter Bratislava - MBK Rieker Com-therm Komárno 79:73 (44:39)

Inter: Rančík 16, Barač a Vlahovič po 15, Nuhanovič 8, Bílik 2 (Walker 12, Radukič 5, Kozlík a Mrviš po 3)

Komárno: Djordjevič 19, Tomič 17, Vido 4, Cobb a Langston po 2 (Kuffa 12, Halada 9, Bojanovský 8)

TH: 15/14 - 11/10, fauly: 22 - 18, trojky: 11 - 7, rozhodovali: Fuska, Kúkelčík, Doušek, 2500 divákov.
štvrtiny: 18:16, 26:23, 12:17, 23:17
/stav série: 3:0/

Inter vykročil do tretieho finálového súboja lepšie, zápas otvoril sériou piatich bodov v rade. Rovnakou mincou však odpovedal aj súper, preto v úvodných minútach zápasu mohli diváci vidieť ofenzívnu prestrelku vo vysokom tempe. Zverenci trénera Olivera Vidina sa mohli opierať o lepšiu úspešnosť streľby, pod košom fungovala efektívna dvojica Nuhanovič a Rančík.

Aj preto viedli domáci po prvých desiatich minútach 18:16. V druhej desaťminútovke diktovali väčšinu času tempo hráči Interu, v jednom momente viedli dokonca rozdielom dvanástich bodov. Komárno však zapracovalo na úspešnosti streľby a do polčasu stiahlo na 39:44.

Hostia zacítili po prestávke šancu na obrat, v šiestej minúte tretej štvrtiny dokázal Kuffa vyrovnať na 51:51. O vyrovnanosti duelu svedčil aj fakt, že pred štvrtou preiódou bolo skóre vyrovnané - 56:56. Inter začal rozhodujúcu fázu stretnutia lepšie, od svojho súpera sa opäť mierne bodovo odtrhol. Komárno sa nevedelo vyrovnať s agresívnou obranou súpera a v závere už nedokázalo obrátiť zápas vo svoj prospech.

Viac o téme: BK Inter Bratislava MBK Rieker Com-therm Komárno