Nadalova spanilá jazda po vyradení Djokoviča pokračuje: Hrať o titul v Madride pre mňa znamená veľa

Rafael Nadal sa teší z víťazstva
Rafael Nadal sa teší z víťazstva

MADRID - Španielsky tenista Rafael Nadal a Rakúšan Dominic Thiem sa v nedeľu o 18.00 h stretnú vo finále dvojhry na turnaji Masters 1000 v Madride. Nadal si v semifinále ako nasadená štvorka poradil s dvojkou "pavúka" Srbom Novakom Djokovičom 6:2, 6:4 a ukončil sedemzápasovú sériu prehier s "Nolem". Thiem ako nasadená osmička zdolal Uruguajčana Pabla Cuevasa 6:4, 6:4.

Nadal naposledy zdolal bývalú svetovú jednotku v júni 2014 vo finále Roland Garros. Španiel má šancu získať 30. titul z podujatí Masters a vyrovnať rekordný zápis Djokoviča, Thiem svoj premiérový. Pre Nadala to bude už ôsme madridské finále. V španielskej metropole triumfoval v rokoch 2005, 2010, 2013 a 2014. "Hrať o titul v Madride pre mňa znamená veľmi veľa. Vedel som, že ak chcem Novaka zdolať, musím odohrať veľmi dobrý zápas. V prvom sete mi pomohol nevynútenými chybami, no bojoval až do konca. Teší ma, že moja hra má v tomto roku tú správnu dynamiku," povedal pre akreditované médiá.

Nadal natiahol svoju víťaznú šnúru na 14 zápasov. Na antuke v tejto sezóne triumfoval v Monte Carle i Barcelone. Pre Djokoviča to bol prvý turnaj po ukončení spolupráce so slovenským trénerom Mariánom Vajdom.


Tagy: Rafael Nadal Novak Djokovič Dominic Thiem

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA