VIDEO Boj o pohárovú Európu pokračuje: Železiari uchmatli bod v Dunajskej Strede

Matúš Mikuš z ŽP Šport Podbrezová (vľavo) a brankár Matej Slávik z FK DAC 1904 Dunajská Streda (vpravo) Matúš Mikuš z ŽP Šport Podbrezová (vľavo) a brankár Matej Slávik z FK DAC 1904 Dunajská Streda (vpravo) Zdroj: SITA

DUNAJSKÁ STREDA - Futbalisti Dunajskej Stredy na vlastnom ihrisku v priamom súboji o Európsku ligu remizovali s hráčmi Podbrezovej 2:2 v nedeľňajšom stretnutí 31. kola slovenskej Fortuna ligy. Domáci pritom dvakrát viedli. Na gól Pavla Šafranka v prvom polčase odpovedal Matúš Mikuš.

Po zmene strán sa DAC opäť ujal vedenia, keď sa presadil Kristopher Vida. Náskok Dunajskej Stredy však netrval dlho, tak isto ako v prvom dejstve hostia vyrovnali už po štyroch minútach - tentokrát skóroval Endy Opoku Bernadina. K pohárovej Európe je najbližšie štvrtá Podbrezová s náskokom štyroch bodov pred Dunajskou Stredou a Trenčínom. Siedma Trnava zaostáva o 5 bodov.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŽP Šport Podbrezová 2:2 (1:1)
Góly: 24. P. Šafranko, 49. Vida - 28. M. Mikuš, 63. Bernadina, ŽK: 16. T. Huk, 45. Ľ. Michalík, 82. Kontár - 34. M. Turňa, 38. Kostelný, rozhodovali: Pavlík - Slyško, Weiss, 7139 divákov

Dunajská Streda: M. Slávik - M. Živkovič, Ľ. Michalík (85. Sarr), T. Huk, Davis Grajales - Ljubičič - Vida, B. Ľupták (71. Mervo), Aluku (64. Kontár), Pačinda - P. Šafranko

Podbrezová: M. Kuciak - M. Turňa, Krivák, Kostelný, Migaľa (66. Magda) - Kupčík, Podio - Viazanko, M. Kochan (90. Káčerík), Bernadina - M. Mikuš (77. K. Kuzma)

Csaba László, tréner DAC: "Dnes sme stratili dva body. Keď dvakrát vedieme, musíme hrať kľudnejšie a udržať náskok. My sme dali po štyroch minútach šancu sperovi, ktorý skóroval. Zostávajú nám dva zápasy, musíme získať 6 bodov."

Karol Praženica, tréner Podbrezovej: "Zápas skončil výsledkom, ktorý zodpovedá jeho priebehu. Domáci dvakrát viedli, ale vždy sme dokázali vyrovnať. Snažili sme hrať aktívne, aby sme neumožnili domácim hrať svoju hru. Spokojný som v tom zmysle, že hráči nesklonili hlavy a dokázali vyrovnať. Výsledok je spravodlivý."

Viac o téme: FK DAC 1904 Dunajská Streda ŽP Šport Podbrezová