Zlá správa pre Slovensko: Laco si už za reprezentáciu možno nikdy nezachytá!

Ján Laco
Ján Laco

KOLÍN NAD RÝNOM - Je veľmi pravdepodobné, že brankár Ján Laco si už za slovenskú hokejovú reprezentáciu na 81. majstrovstvách sveta v Nemecku a Francúzsku nezachytá. Má totiž zdravotné problémy so svalstvom, ktoré ho v nedeľu odsunuli až na tribúnu v zápase proti výberu USA (1:6).

"Posledné tri či štyri dni ma to začalo ťahať, každým dňom sa to ešte zhoršuje. Asi nemá význam, aby som to zbytočne silil. Mal som to aj počas play-off, ale vôbec ma to neobmedzovalo. Keď som bol vo veľkej záťaži, tak mi to neprekážalo. Teraz, keď som bol v menšej, tak mi to začalo ´haprovať´. Začali sme to s lekárom a fyzioterapeutom riešiť,“ povedal skúsený 35-ročný gólman.

Slovensko bolo na MS 2017 v náročnej situácii o záchrane našich rozhodol tesný triumf Dánov nad Talianmi. "Je to odraz momentálnej kvality, ktorú na Slovensku máme. Aj v roku 2012 sme šli do Fínska s oveľa lepším tímom a našim cieľom bolo štvrťfinále. Pre mnohých chalanov to bolo nové a prvé dva či tri zápasy sme nezvládli skrz toho, že nám možno chýbala nejaká skúsenosť. Je to šport, je potrebné makať do poslednej sekundy. Po šampionáte môžeme zhodnotiť, čo sa urobilo dobre a čo zle. Dôležité je, aby sa každý z nás mohol pozrieť do zrkadla a povedať si, že za dva týždne tu odviedol maximum,“ myslí si Ján Laco. Švédi majú na šampionáte veľmi silný výber s množstvom hráčov zo zámorskej NHL. "Mužstvo majú každoročne veľmi kvalitné. Proti takýmto súperom musíme všetci odviesť maximum,“ podotkol rozvážny Lipták.

"My to neovplyvníme, ale budeme radi, keď to Dáni zvládnu a my si duel proti Švédom budeme môcť naplno ´odmakať´ a nejakým spôsobom si ho aj užiť. Pre mňa to môžu byť posledné majstrovstvá sveta a verím, že po poslednom zápase budeme mať z turnaja trochu lepší pocit,“ dodal ešte pred súbojom Talianska s Dánskom Ján Laco.


Tagy: Ján Laco Slovensko Majstrovstvá sveta v hokeji

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA