VIDEO Aj slovenskí nováčikovia tŕpli až do úplného záveru: Padol nám kameň zo srdca, ale ...

Na snímke brankár Andreas Bernard (Taliansko) a Nichlas Hardt (Dánsko) strieľa gól
Na snímke brankár Andreas Bernard (Taliansko) a Nichlas Hardt (Dánsko) strieľa gól

KOLÍN NAD RÝNOM - Po pondelňajšom zápase MS Dánsko - Taliansko (2:0) spadol slovenským hokejistom i fanúšikom kameň zo srdca. Víťazstvo Dánov znamenalo pre Slovensko istotu zotrvania v A-kategórii. Z priaznivého výsledku mali radosť aj dvaja zo slovenských nováčikov na šampionáte - Tomášovia Zigo a Matoušek.

Obaja spoločne sledovali prvú tretinu spomínaného zápasu, po ktorej bol ešte stav bezgólový. "Nemali sme sa dostať do takejto situácie. Mali sme vyhrať niektoré zápasy predtým a bol by väčší pokoj," uvedomoval si Tomáš Zigo. Dánske víťazstvo sa nerodilo ľahko, bezgólové skóre zmenil Dán Hardt až v 58. minúte. "Sledovali sme to asi všetci. Bol to z nášho pohľadu veľmi dôležitý zápas, keďže sme sa dostali do takejto situácie. Vďakabohu to dobre dopadlo," poznamenal Tomáš Matoušek.

Všetkým hráčom tímu SR sa z pondelka na utorok spalo ľahšie. Slovákov už síce neťaží hrozba vypadnutia, no pred sebou majú ešte jeden mimoriadne ťažký zápas, ktorým sa rozlúčia s nevydareným šampionátom. V ňom môžu svojim výkonom aspoň čiastočne napraviť nie práve najlepší dojem, ktorý na MS 2017 zanechali v predchádzajúcich stretnutiach. "Padol nám kameň zo srdca, ale máme pred sebou ešte ťažký duel proti Švédom. Je to pre nás posledný zápas sezóny. Musíme do toho dať všetko a pokúsiť sa o dobrý výsledok,“ myslí si Tomáš Zigo.

"Čaká nás ešte jeden zápas. Bude to pre nás posledný duel na týchto MS. Nikto z nás nevie, či sa ešte niekedy dostane na šampionát a verím, že do toho dáme všetko. Jasné, teraz už nebudeme pod takým tlakom, keďže sme zachránení, ale aj tak to bude veľmi náročné," dodal Matoušek


Tagy: Taliansko Slovensko Dánsko Tomáš Matoušek Tomáš Zigo Majstrovstvá sveta v hokeji

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR - Michal Svítok; Video: TASR

DISKUSIA