VIDEO Preteky Giro poznačené kolíziou: Za hromadnú zrážku môže policajný motocykel!

Zrážka cyklistov v 9. etape Giro d´ItaliaZrážka cyklistov v 9. etape Giro d´Italia

BRATISLAVA - Slovenskí fanúšikovia cyklistiky momentálne asi viac sústredia svoju pozornosť do Miami, kde sa konajú preteky Amgen Okolo Kalifornie s účasťou slovenskej hviezdy Petra Sagana, a jeho tímu Bora-Hansgrohe. Zaujímavé veci sa však diali v 9. etape populárnych pretekov Giro d´Italia.

Etapu poznačila 14,8 km pred cieľom hromadná havária s policajným motocyklom, po ktorej prišli o šancu bojovať o celkové prvenstvo Geraint Thomas s Mikelom Landom z tímu Sky aj Adam Yates zo stajne Orica-Scott.

Walesan Thomas bol pred štartom etapy v celkovom poradí druhý iba o šesť sekúnd za lídrom. Pri nepríjemnom páde utrpel zranenie ramena. "Uvidíme, čo ukážu vyšetrenia. Rameno ma bolí a ťažko povedať, či sa budem môcť postaviť na štart ďalšej etapy," uviedol pre agentúru dpa.

Jazdu z Montenero do Bisaccia do Blockhaus dlhej 149 km napokon vyhral kolumbijský cyklista Nairo Quintana z tímu Movistar, ktorý sa pri záverečnom stúpaní odpútal od hlavného pelotónu a zvíťazil s náskokom 24 sekúnd pred Francúzom Thibaultom Piniotom. Ten na páske prešprintoval Holanďana Toma Dumoulina.

Viac o téme: Peter Sagan Nairo Quintana Geraint Thomas
  • Zdroj: TASR; Športky