Z kabíny bolo cítiť poriadne sklamanie: Treba poupratovať systém! Poučenie pre celý štát

Slovenskí hokejisti sa lúčia s fanúšikmiSlovenskí hokejisti sa lúčia s fanúšikmi Zdroj: TASR

Slovenskí hokejisti sa so svetovým šampionátom rozlúčili prehrou 2:4 so Švédskom. Švédi mali veľkú prevahu najmä v prvej polovici zápasu, Slováci však podali húževnatý výkon a proti favoritovi dosiahli prijateľný výsledok. O slovenské góly sa postarali Tomáš Matoušek a Andrej Kudrna. Zverenci trénera Zdena Cígera napokon na šampionáte v Kolíne obsadili konečnú 14. priečku, čím prekonali najhoršie umiestnenie (13.) slovenského tímu v histórii.

Za troch najlepších Slovákov na turnaji vyhlásili brankára Júliusa Hudáčka, obrancu Petra Čerešňáka a útočníka Michela Miklíka. Za najlepších hráčov stretnutia vyhlásili Tomáša Matouška a Dennisa Everberga. Športky vám prinášajú hlasy po zápase:
 

Zdeno Cíger (tréner SR): "Som spokojný s výkonom mojich chlapcov v dnešnom zápase. Hrali disciplinovane a na ľade nechali všetku energiu. Mali sme mnoho šancí, ale dali len dva góly. V tomto smere to bol odraz celého turnaja. Máme mladý a neskúsený tím, ktorý sa na tomto turnaji veľa naučil.“

Rikard Grönborg (tréner Švédska): "Bol to pre nás náročný duel. súper hral veľmi dobre. Som rád, že sme v prvej tretine získali vedenie, no do konca stretnutia sme museli zostať koncentrovaní. Máme ešte čo zlepšovať, potešila ma naša hra v oslabeniach.“

Libor Hudáček (útočník SR): "Dnes nešlo v podstate už o nič, iba o to, aby sme sa na Slovensku ukázali, že vieme hrať hokej. Dnes sa nám to myslím podarilo, ale škoda, že až dnes. Všetci v kabíne vieme, čo sme robili zle a čo treba zmeniť. Je to poučenie nie len pre tím, ale pre celú organizáciu, zväz, možno štát a všetkých ľudí, ktorí sa na Slovensku majú strať o hokej."

Július Hudáček (brankár SR): "Tréner chcel nejakú zmenu a my sme hrali dovtedy dobre. Škoda, na začiatku tretiny sme mali presilovku 5 na 3 a nedali sme gól. Hneď po tom, ako sme znížil na 1:2, sme dostali nešťastný gól z buly. Tréner chcel nejaký nový impulz, Jaro chytal vynikajúco, takže si myslím, že to bola dobrá voľba. Bol to pre nás veľmi ťažký turnaj, dobrá skúsenosť do budúcna a dúfam, že to bude taký impulz pre všetkých hráčov, aby sme sa dostali na ten level, ktorý tu ukázali iné mužstvá. Pevne verím, že ďalší šampionát bude od nás oveľa lepší. To 14. miesto je veľmi zlé, dúfam, že to nie je reálny obraz. Ale teraz treba poupratovať v tom našom systéme a nastaviť veľa vecí inak. No to je otázka na iných ľudí."

Tomáš Matoušek (útočník a strelec prvého gólu SR): "Už ráno som si povedal, že to bol môj sen dostať sa sem a podľa toho som k tomu aj pristupoval. Snažil som sa o to stále, ale bohužiaľ to nevyšlo. Dnes som si to užil, hralo sa mi fajn, bol to dobrý zápas, Švédi boli výborný súper. Vážim si, že som bol najlepší hráč a potešilo ma, že mi tam padol gól."

Vladimír Dravecký (útočník a kapitán SR): "Prehrali sme, ale počas celého zápasu sme mali šance. Henrik je však výborný brankár, škoda, že sme to nepremenili, mohol byť iný výsledok. Do každého zápasu ideme s cieľom zahrať čo najlepšie, aj dnes sme do toho išli naplno. Je to neúspech, sklamanie, nepostúpili sme do play off, treba to podrobne rozobrať a poučiť sa z toho. Určite sme mali na viac, prvé štyri zápasy sme mali zahrať rozhodne lepšie, to bol rozhodujúci faktor."​

Mário Bližňák (útočník SR): "Myslím si, že z ostatných troch duelov to bol náš najvydarenejší. V úvode mal náš útok veľkú šancu, ale nepremenili sme ju a z protiútoku sme inkasovali. Mohlo to byť iné, ak by sme viedli my. My sme sa na celom šampionáte trápili so zakončením, brankári nám však dávali vždy šancu na dobrý výsledok."

Michel Miklík (útočník SR): "Proti Švédom sa mi hralo celkom dobre. Mali sme proti sebe vynikajúcich hráčov. Ak by sme mali v závere trochu šťastia, mohli sme aj vyrovnať. Bol to celkom vyrovnaný zápas, Švédi sami diktovali tempo hry."

Jaroslav Janus (brankár SR): "Som rád, že sme to dnes takto dobojovali. Škoda, že to bol posledný zápas a už o nič nešlo. Chceli sme ukázať, že vieme hrať hokej a urobiť sebe i ľuďom radosť. Myslím si, že s takýmto výsledkom môžeme byť spokojní, no celkovo so šampionátom nie. Báli sme sa hrať proti Talianom, proti Dánom, neviem, čo nám zväzovalo ruky. Mrzí ma to, že sme sa takto odvďačili fanúšikom, že museli čakať na posledný zápas Dánov. Je to smutné."

Andrej Kudrna (útočník a strelec druhého gólu SR): "Vedeli sme, proti akému súperovi stojíme. Zdôrazňovali sme si, že nemôžeme hrať tak odovzdane, ako proti Rusom či Američanom. Nemali sme už žiadny tlak. Myslím si, že sme odohrali jeden z najlepších zápasov na turnaji. Som rád, že mi to dnes padlo, ale škoda, že mi to nepadalo aj v zápasoch predtým."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 12
Viac o téme: Slovensko Švédsko Majstrovstvá sveta v hokeji
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR; VIDEO: youtube
  • Zdroj: TASR, SITA, športky

Súvisiace články