Kužmová po dráme postúpila ďalej: Šramková a Schmiedlová dali turnaju zbohom

Anna Karolína Schmiedlová
Anna Karolína Schmiedlová

TRNAVA - Slovenská tenistka Viktória Kužmová sa prebojovala do osemfinále turnaja ITF Empire Slovak Open v Trnave. V utorok si v 1. kole poradila po veľkej dráme s Američankou Asiou Muhammadovou 6:3, 3:6 a 7:6 (2). Duel trval až 2:30 h.

"Som rada, že som zvládla najmä ten záver, lebo bol napínavý a rozhodli úplné maličkosti. Po nepremenenom mečbale som bola trochu nervózna, ale snažila som sa na to nemyslieť. Už som nad ňou v minulosti vyhrala, ale to bolo na harde. Bolo to iné a navyše som mala dosť dobrú šnúru víťazstiev. Verila som si pri každom údere. Atmosféra na dvorci bola super, ľudia mi tlieskali, povzbudzovali ma, som rada, že som to nakoniec vyhrala," povedala pre webstránku turnaja držiteľka voľnej karty Kužmová.

Jej najbližšou súperkou bude siedma nasadená Britka Heather Watsonová: "Chcem podať čo najlepší výkon. Predsa len, je to hráčka, ktorá bola vysoko v rebríčku. Budem sa snažiť zregenerovať po dlhom a ťažkom zápase, aby som bola pripravená. V Trnave sa mi hrá dobre, sú tu super kurty. Tlak z obhajoby minuloročného štvrťfinále necítim, lebo som si na predošlých turnajoch uhrala body do rebríčka."

Ďalšia Slovenka Rebecca Šramková v 1. kole neuspela. Nasadenej päťke Paraguajčanke Veronice Cepedeovej-Roygovej podľahla 2:6, 4:6, keď doplatila na príliš veľké množstvo nevynútených chýb. Slovenská fedcupová reprezentantka tak nenadviazala na vystúpenie z vlaňajška, keď postúpila až do semifinále. S turnajom sa rozlúčila aj Anna Karolína Schmiedlová, ktorá nestačila v záverečnom zápase dňa na tretiu nasadenú Rusku Jekaterinu Alexandrovovú a prehrala 3:6, 6:1, 2:6.       

dvojhra - 1. kolo:

Viktória KUŽMOVÁ (SR) - Asia Muhammadová (USA) 6:3, 3:6, 7:6 (2)

Veronica Cepedeová-Roygová (5-Par.) - Rebecca ŠRAMKOVÁ (SR) 6:2, 6:4

Jekaterina Alexandrovová (3-Rus.) - Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) 6:3, 1:6, 6:2


Tagy: Anna Karolína Schmiedlová Viktória Kužmová Rebecca Šramková

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA