Ruské kluby trápia finančné suchoty: V KHL sa chystajú zásadné zmeny

Ilustračné foto
Ilustračné foto

MOSKVA - Vedenie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) zvažuje s ohľadom na financie znížiť počet tímov z 29 na 24.

"Optimalizácia počtu klubov nám pomôže vyriešiť otázku znižovania nákladov súvisiacich so ziskom hráčov," uviedol prezident KHL Dmitrij Černyšenko. Jedným z hlavných faktorov v súvislosti so zotrvaním klubov dlho boli peniaze ruských štátnych podnikov a regionálnych vlád.

Po štyroch rokoch KHL opúšťa nadnárodnú súťaž chorvátsky tím Medveščak Záhreb, ktorý sa vracia do EBEL Ligy, pripomenula agentúra AP. Od roku 2012 pôsobí v KHL aj slovenský zástupca HC Slovan Bratislava. 

Černyšenko kritizoval menej úspešné ruské kluby z toho, že sa spoliehajú len na štátne peniaze, ale kvalitou nemajú na štandard KHL a hrajú pred poloprázdnymi tribúnami. Viaceré ruské kluby v súťaži sú dlhodobo závislé na podpore od štátnych firiem a regionálnych vlád, ktoré ich držia nad vodou. Napriek tomu mali finančné problémy a neplatili svojich hráčov. 

Prezident KHL napriek tvrdeniam o potrebe zníženia počtu účastníkov nevylúčil, že suťaž v najbližších rokoch expanduje aj do Japonska, Južnej Kórei, či západnej Európy.


Tagy: KHL

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
TASR
Foto:
Twitter SKA Petrohrad

DISKUSIA