VIDEO Arsenal stále živí nádej na Ligu majstrov, Manchester City porazil West Bromwich

Olivier Giroud (v červenom) bojuje o loptuOlivier Giroud (v červenom) bojuje o loptu Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu Londýn vyhrali v utorňajšej dohrávke 34. kola Premier League nad FC Sunderland 2:0 a udržali sa v hre o miestenku do Ligy majstrov pre budúcu sezónu. Oba góly domácich, ktorí mali počas celého zápasu drvivú prevahu, dal v záverečnej dvadsaťminútovke Alexis Sánchez.

Účasť v najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži si prakticky vybojovali futbalisti Manchesteru City, ktorí doma zdolali West Bromwich Albion 3:1.

"Citizens" nazbierali 75 bodov a kolo pred koncom súťaže im patrí 3. miesto. Piaty Arsenal má o tri body menej a o päť gólov horšie skóre ako City. Na štvrtom mieste je priebežne Liverpool so ziskom 73 bodov. Miestenku v skupinovej fáze Ligy majstrov si vybojujú prví traja, štvrtý tím získa právo účasti v predkole LM.

Posledné 38. kolo sa uskutoční v nedeľu, Arsenal hostí Everton, Liverpool privíta Middlesbrough a Manchester City sa predstaví vo Watforde.