VIDEO Futbalová Petržalka dala opäť o sebe vedieť: Predčasný postup do vyššej ligy!

Futbalisti Petržalky si vybojovali postup do III. ligy
Futbalisti Petržalky si vybojovali postup do III. ligy

BRATISLAVA - Futbalový klub spoza Starého mosta opäť ukázal svoju víziu postúpiť medzi slovenskú elitu. Hráči Petržalky si vybojovali predčasný postup do III. ligy po domácom triumfe nad druhým tímom tabuľky SFC Kalinkovom.

FC Petržalka Akadémia pritom uštedrila najväčšiemu rivalovi v boji o postup do vyššej ligy štvorgólový debakel. O všetky góly sa postarali dvaja hráči - Jakub Hronec a Boris Turčák. Tretí zásah do siete Kalinkova mal prívlastok jubilejný, pretože zverenci Dominika Tótha dosiahli krásnu métu, a to 100 strelených gólov v lige. 

Pre hráčov Petržalky to bol zápas sezóny a rovnako to zobrali aj verní fanúšikovia tohto klubu. Veď na tento duel prišlo podporiť futbalistov spoza Starého mosta až 1143 divákov, čo je na IV. ligu naozaj úctyhodné číslo. 

Po záverečnom hvizde vypukli veľké oslavy. Víťazi súťaže sa však najprv prišli poďakovať verným fanúšikom a na znak vďaky urobili kolečko okolo celého ihriska, kde si so všetkými podali ruky. Potom už nasledovala hromadná skandovačka a striekanie šampanského. FC Petržalka Akadémia tak pripravila svojim priaznivcom naozaj neopísateľný zážitok.


Tagy: FC Petržalka Akadémia

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
športky - Driapsa
Foto:
FCPA; Video: youtube

DISKUSIA