Weiss je zo všetkého vonku: Toto sú slová obhajcu po definitívnom verdikte

Vladimír Weiss a jeho obhajca Juraj Kuráň
Vladimír Weiss a jeho obhajca Juraj Kuráň

BRATISLAVA - Generálna prokuratúra Slovenskej republiky po preskúmaní vyšetrovacieho spisu s končenou platnosťou potvrdila, že futbalový reprezentant Vladimír Weiss mladší vozidlo jednoznačne nešoféroval.

"To sme aj od počiatku tvrdili, a je to skutočnosť zdokumentovaná početnými dôkazmi založenými vo vyšetrovacom spise. Veríme, že rozhodnutie Generálnej prokuratúry ukončí mediálne špekulácie a sústavné poškodzovanie mena nášho klienta zverejňovaním neoverených informácií a dohadov o možnom priebehu celej udalosti," uvádza sa v stanovisku Weissovho obhajcu Juraja Kuráňa.

      
GP SR sa stotožňuje s názorom Okresnej prokuratúry Bratislava I, ktorá hráča oslobodila spod obvinenia v apríli. Pre to v utorok 16. mája uviedol námestník generálneho prokurátora pre trestný úsek Peter Šufliarsky. 

Nadriadení prokurátori po preskúmaní vyšetrovacieho spisu a dozorového materiálu zhodne konštatovali zákonnosť meritórneho rozhodnutia. Uvádza sa to v stanovisku GP SR. Tá mala od prvej polovice apríla k dispozícii vyšetrovací spis.

"Vo vzťahu k Dávidovi B., ako vodičovi motorového vozidla policajti nevykonali po zastavení vozidla žiadne úkony služobnej činnosti, ani úkony trestného konania a to napriek tomu, že mali od začatia výkonu služobnej činnosti vedomosť od obvineného Vladimíra Weissa o tom, že nebol vodičom vozidla," uvádza sa mimo iného v stanovisku GP SR. 

Weissa mladšieho už právoplatne od 7. apríla Okresnou prokuratúrou Bratislava I oslobodili od obvinenia, že šoféroval pod vplyvom alkoholu.

Polícia zastavila Vladimíra Weissa v nedeľu 2. októbra skoro ráno na Rázusovom nábreží. Mal šoférovať luxusné auto, v ktorom sa údajne nachádzalo až desať mladých ľudí. Slovenský reprezentant sa odmietol podrobiť dychovej skúške aj odberu krvi, čo znamená, že sa na neho pozeralo, akoby mal v krvi jedno promile alkoholu.

Následne polícia reprezentanta v pondelok 3. októbra obvinila a až po viac ako 30 hodinách ho prepustila z cely predbežného zadržania na slobodu. Podľa vtedajšieho vyjadrenia obhajcu Juraja Kuráňa sa obvinenie zakladalo len na výpovedi jedného svedka, a to príslušníka polície. Z ďalších výpovedí troch svedkov vyplývalo, že Weiss motorové vozidlo nešoféroval. To vyšetrovateľ údajne odignoroval. Prípad dozorovala Okresná prokuratúra Bratislava I. Tá riešila aj prípadné podanie obžaloby na súd.


Zdroj:
TASR
Foto:
TASR, Tv Markíza

DISKUSIA