Slováci po majstrovstvách s výrazným prepadom: Budúci rok proti týmto tímom

Libor Hudáček (Slovensko) a Oliver Kristensen (Dánsko)
Libor Hudáček (Slovensko) a Oliver Kristensen (Dánsko)

KOLÍN NAD RÝNOM - Slovenská reprezentácia premiérovo v histórii mužského rebríčka Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) nebude po aktuálnom šampionáte figurovať v elitnej desiatke, patriť mu bude jedenásta pozícia. Po predchádzajúcich MS boli Slováci na 8. mieste, pred nich sa však dostanú Nemci, Nóri a Bielorusi. Súčasný model hodnotenia zaviedli v roku 2003. Po MS 2004 figurovali Slováci na 3. priečke, doterajším dnom bola 10. pozícia po domácom šampionáte v máji 2011.

Rebríček určuje aj zloženie základných skupín MS 2018. Tie sa prvýkrát uskutočnia v Dánsku. Podľa predbežného kľúča by sa Slovensko na budúci rok malo predstaviť v skupine spolu s domácim výberom, Bieloruskom a Rakúskom, ďalšie štyri tímy určí reťazec na základe nového rebríčka IIHF. Môže však dôjsť k rôznym zmenám v dôsledku diváckych a marketingových priorít. Organizátori majú právo vybrať si dejisko a na základe toho sa potom podľa vzorca nasadzujú ostatní účastníci. 

Môže ešte dôjsť po dohode k určitým minimálnym rošádam, keďže plánované dejiská (Kodaň a Herning) spája letecká alebo trajektová doprava a vychádza sa v ústrety silným fanúšikovským skupinám, v tomto prípade by išlo o Švédov a Nemcov. Ináč však platia reťazce vygenerované s aktuálneho rebríčka.  Slovensko bude v schéme 2-3-6-7-10(Bielorusko)-11(SR)-14(Dánsko)-15(Rakúsko). Druhý reťazec vyzerá zatiaľ  1-4-5-8-9(Nórsko)-12(Lotyšsko)-13(Francúzsko)-16(J.Kórea). 


Tagy: Slovensko Dánsko IIHF Majstrovstvá sveta v hokeji 2018

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
TASR - Michal Svítok

DISKUSIA