Strach o exšampióna MotoGP: Po zrážke s autom je v mimoriadne vážnom stave!

Na archívnej snímke z 29. októbra 2006 americký motocyklista Nicky Hayden.
Na archívnej snímke z 29. októbra 2006 americký motocyklista Nicky Hayden.

MISANO ADRIATICO - Úspešný americký motocyklista Nicky Hayden je v nemocnici v talianskom meste Cesena na jednotke intenzívnej starostlivosti vo veľmi vážnom stave. Vyplýva to zo stanoviska vedenia nemocnice pre médiá.

Haydena zrazilo v stredu popoludní osobné vozidlo počas tréningu na bicykli pri talianskom pobreží neďaleko Rimini. Šampión triedy MotoGP z roku 2006 utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali urgentný prevoz z Rimini do väčšieho nemocničného zariadenia v Cesene. Bol vtedy v bezvedomí. Diagnostikovali mu početné zlomeniny, ale aj opuch mozgu.

Tridsaťpäťročný jazdec pôsobí v aktuálnej sezóne v seriáli Superbikov a patrí mu priebežné 13. miesto. Hayden absolvoval pred nešťastnou situáciou preteky v talianskej Imole. "Nicky Hayden zostáva na jednotke intenzívnej starostlivosti a jeho klinický obraz sa javí ako mimoriadne vážny," cituje zo stanoviska nemocnice portál denníka The Mirror. "Ďakujeme všetkým Nickyho fanúšikom za podporu. Zverili sme ho do rúk talianskym lekárom a teraz musíme byť najmä trpezliví," reagoval Haydenov tím Honda WSBK na twitteri.


Tagy: MotoGP Nicky Hayden

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA