Čechov čaká proti Rusom neľahká úloha: Základom je hrať disciplinovane!

Český hokejista David Pastrňák (vľavo) sa teší po strelení úvodného gólu
Český hokejista David Pastrňák (vľavo) sa teší po strelení úvodného gólu

PARÍŽ - Silný tím Ruska sa musel neplánované presúvať z Kolína do Paríža a to aj vďaka tomu, že prehral súboj o víťazstvo A-skupiny s USA 3:5. Rusi napriek tomu na šampionáte predvádzajú skvelé výkony, zdobí ich predovšetkým kombinačná hra a technická vyspelosť. V súboji s Čechmi budú určite favoritmi.

"Chceli sme vyhrať skupinu, ale nepodarilo sa nám streliť Američanom viac gólov. Po dni voľna na nás čaká štvrťfinále a tam už nebude možnosť na opravu. Musíme sa vyvarovať chýb. Pre play-off platí, že na každý zápas sa treba pripraviť a odohrať ho tak, ako keby bol posledný," vyjadril sa pre sport-express.ru brankár Andrej Vasilevskij.

Český tím má tento rok veľkú vnútornú silu, aspoň hráči to tvrdia v rozhovoroch. To, že sa nevzdávajú za žiadnych okolností, preukázali v stretnutí s Fínskom, ktoré z 0:3 otočili na výhru 4:3 po samostatných nájazdoch. Zbytočne však pustili body s Nórmi, ktorých pokorili až v predĺžení 1:0. Takisto nezvládli zápas o druhé miesto v parížskej B-skupine, keď v posledný hrací deň základnej časti prehrali s výberom Švajčiarska 1:3. "Výkon nebol optimálny a my to dobre vieme. Ak chceme byť proti Rusom úspešní, musíme vo štvrtok ukázať a odovzdať na ľade niečo iné," podotkol pre hokej.cz hlavný tréner Česka Josef Jandač. "Rusi majú v ofenzíve fantastické čísla. Sú veľmi sebavedomí a na ľade sa radi hrajú. Základom proti nim je hrať disciplinovane a nenechať sa zbytočne vylučovať," doplnil asistent trénera Václav Prospal na webe idnes.cz.


Tagy: Rusko Česko Majstrovstvá sveta v hokeji

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA