Kohút o slovenskom hokeji vo veľkej kríze: Cíger a Švehla nesplnili záväzky, tak končia

Martin KohútMartin Kohút Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Slovensko skončilo s historicky najhorším umiestnením na majstrovstvách sveta, čo pre mnohých nebolo prekvapením. Dôležitá bola záchrana, ktorá sa nezrodila ľahko, no Slovensko medzi elitou zotrváva. Bezprostredne po vypadnutí sa však strhla slovná prestrelka medzi Zdenom Cígerom, Róbertom Švehlom a Martinom Kohútom. Každému je jasné, že hokej na Slovensku nezažíva svoje najlepšie roky a je potrebné podniknúť zmeny, ktoré ho znovu vrátia na správnu cestu.

Práca s hokejom je v prvom rade o systéme. Začať treba už s mládežou a neskôr sa výsledky ukážu aj v reprezentácii mužov. Športky sa preto Martina Kohúta opýtali, či si nemyslí, že sa ešte len terza ukazujú chybné rozhodnutia jeho predchodcov: "To, čo sa stalo v minulosti, sa už nedá zmeniť. Môžeme ovplyvniť už iba budúcnosť. Musíme správne nastaviť systém, nastaviť záväzky tak, aby sme ich vedeli reálne splniť. Je potrebné zmeniť myslenie ľudí v hokeji, musí to fungovať inak."

Kohút reagoval aj na priamu otázku, či si mysí, že bývalé vedenie urobilo viacero chýb: "Všetci to hovoria a všetci, ktorí sa na slovenský hokej pozerajú, vidia, kam sa dostal. Mnohí hovoria, že je na kolenách, to síce nie je úplne pravda, no je v kríze. Túto krízu je potrebné riešiť. Všetko bude dobré, a keďže to dobré ešte nie je, tak ešte nie sme na konci." 

Za nedosiahnuté výsledky bud´zrejme padať prvé hlavy. Kohút avizoval, že tréner a generálny manažér stratili jeho dôveru a v predĺžení zmluvy ich nepodporí. Chlapsky však priznáva, že netreba celú vinu za neuspech hádzať na ich plecia: "Netreba ich za neúspech kameňovať, len jednoducho nedosiahli výsledky. Je to normálne, v podnikateľskom sektore je to bežné – nedosiahnete výsledok, tak odchádzate. Ja som v ich práci nevidel ani náznaky nejakej systémovej práce a dostali sme sa do slepej uličky." 

Kohút v rozhovore pre Športky načrtol aj kroky, ktoré boli podniknuté na to, aby sa situácia v nasledujúcich rokoch zlepšila: "Máme rozbehnutých viacero vecí, na ktorých pracujeme počas celého roka. Či už sú to projekty na obnovu infraštruktúry, sú to semináre alebo definovanie identity. Spomenúť treba aj prácu pri národnej osemnástke. Tie výsledky nie sú náhoda. To si len možno niekto myslí, že je to náhoda, no nie je to tak. To je o tom, že správny človek dostal šancu byť na právnom mieste a využil to. Potom prišli aj výsledky."

Viac o téme: Majstrovstvá sveta v hokeji Martin Kohút
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Pavel Neubauer
  • Zdroj: sportky - Rendek

Súvisiace články