Hokej sa nekritizuje len na Slovensku: Legendárny Hašek sa obul do českej reprezentácie!

Dominik Hašek kritizoval českých hokejistovDominik Hašek kritizoval českých hokejistov Zdroj: TASR

PRAHA - Českí hokejoví reprezentanti skončili svoje účinkovanie na Majstrovstvách sveta po štvrťfinálovej prehre s Ruskom (3:0). Našim západným susedom sa opäť nepodarilo naplniť medailové ambície. Češi nesiahli na cenné kovy po piatykrát v rade a z niektorých strán sa ozýva kritika. Svoj názor na celú situáciu vyslovila aj brankárska ikona Dominik Hašek.

Bývalý reprezentačný gólman vyjadril nespokojnosť s poslednými výsledkami na svetových šampionátoch, nakoľko sa už druhýkrát za sebou nedostali cez štvrťfinále. "Tím nebol zle poskladaný, ale jednoducho Rusko a Kanada boli o krok lepší ako my. Nemyslím si, že to naši chlapci len tak vzdali, ale ten rozdiel ste tam proste videli. Všetci verili, že niečo uhráme a zrazu nič. Nedokážeme urobiť rozhodujúci krok, sme hokejový národ, ale s týmto sa musíme zmieriť. Hráči a tréneri musia byť pripravení na to, že kritika tu bude. Zároveň sa nemôžu diviť, že budú kritizovaní," povedal pre Novasport.tv.
 
52-ročný olympijský víťaz tvrdí, že českým hokejistom mohla pomôcť iba náhoda. "Nikto z toho nemá radosť, ale je to už taká tradícia, že naše mužstvo nevozí medaile. Pred šampionátom tím vyzeral a hral dobre. Bohužiaľ vo štvrťfinále sme dostali súpera z veľmi ťažkej kategórie. Na Rusko sme nemali, boli vo všetkom lepší. Hrali lepšie technicky, lepšie korčuľovali. Len náhoda nám mohla pomôcť dostať sa ďalej, ale to sa nestalo," povedal na záver.
Viac o téme: Dominik Hašek Majstrovstvá sveta v hokeji
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: športky

Súvisiace články