Majstrovstvá v hokeji 2021 budú opäť hostiť dve krajiny: Tu si zahrá svetová elita

Riga ArénaRiga Aréna Zdroj: arenariga.com

KOLÍN NAD RÝNOM - Hokejové majstrovstvá sveta sa v roku 2021 uskutočnia vo dvoch krajinách, svetovú elitu budú hostiť bieloruský Minsk a lotyšská Riga. Spoločnej kandidatúre dvoch krajín dali v piatok prednosť delegáti kongresu Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) v nemeckom Kolíne nad Rýnom.

MS 2021 sa uskutočnia od 7. do 23. mája. Bielorusi naposledy organizovali majstrovstvá sveta v roku 2014 vo dvoch halách v Minsku, Lotyši privítali elitu v dvoch rižských arénach v máji 2006. Svetový šampionát v roku 2021 chceli usporiadať aj Fíni v mestách Tampere a Helsinki, IIHF im automaticky pridelila MS o rok neskôr.

V roku 2018 sa MS uskutočnia v dánskych mestách Kodaň a Herning, potom príde na rad Slovensko s Bratislavou a Košicami, v roku 2020 zase Švajčiarsko (Zürich a Lausanne).

Hlavným mottom MS 2021 je heslo "Vášeň bez hraníc". Vyjadruje spoluprácu dvoch krajín, jednej z nich mimo Európskej únie. Bielorusi naposledy organizovali majstrovstvá sveta v roku 2014 vo dvoch halách v Minsku, Lotyši privítali elitu v dvoch rižských arénach v máji 2006. "Organizáciou týchto turnajov sme sa veľa naučili a s týmito skúsenosťami môžeme v roku 2021 pripraviť ešte lepší turnaj," povedal generálny sekretár Bieloruskej hokejovej federácie (FHRB) Jaroslav Zavgorodnij.

Fíni v rokoch 2012 a 2013 organizovali MS spolu so Švédmi. "Hokej je veľkou súčasťou fínskeho života a môžem zaručiť, že fanúšikovia vytvoria skvelú atmosféru na všetkých zápasoch. Hral som na dvoch domácich MS a bola to pre mňa najväčšia česť reprezentovať Fínsko. Bol to neuveriteľný pocit, keď za nami stála celá krajina," povedal niekdajší útočník Saku Koivu, ktorého už v nedeľu uvedú do Siene slávy IIHF.

Viac o téme: Bielorusko Lotyšsko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: arenariga.com
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články