Motocyklový exšampión po vážnej nehode bojuje o život: Zavinila zrážku Haydenova chyba?

Nicky Hayden
Nicky Hayden

RIMINI - Motocyklový pretekár Nicky Hayden, ktorý pri stredajšej vychádzke na bicykli v Taliansku utrpel vážne zranenia pri zrážke s automobilom, zrejme nehodu sám zavinil. Podľa predbežných výsledkov vyšetrovania prehliadol tridsaťpäťročný Američan na križovatke stopku a vošiel osobnému vozidlu do cesty.

Účastník majstrovstiev sveta superbikov utrpel pri strete s čelným sklom auta, ktoré ho následne odhodilo na asfalt, vážne zranenia hlavy, hrudníka a panvy. Jeho stav, ktorý lekári na jednotke intenzívnej starostlivosti v Cesene označujú za extrémne vážny, najviac komplikuje silný opuch mozgu.

Bývalý majster sveta v prestížnej MotoGP je podľa posledných správ z nemocnice stále v kritickom stave a bojuje o život. Podľa lekárov by momentálne nezvládol ani prípadnú operáciu.

Podľa predbežného vyjadrenia štátneho zastupiteľstva v Rimini, ktoré nehodu vyšetruje, nerešpektoval Hayden dopravnú značku a vošiel tridsaťročnému vodičovi pred auto. "Išiel do práce, keď sa náhle objavil na križovatke Hayden na bicykli. Zrejme prehliadol stopku. Môj mandant je v šoku, všetci sa za Haydena modlíme," povedal právny zástupca talianskeho vodiča.


Tagy: Nicky Hayden

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA