Jednoznačné výhry Slovákov: Kovalík i Gombos bojujú o hlavnú súťaž na Roland Garros

Norbert GombosNorbert Gombos Zdroj: facebook.com/PopradTatryChallenger

PARÍŽ - Slovenský tenista Norbert Gombos postúpil do 2. kola kvalifikácie dvojhry na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros na antuke v Paríži. Gombos nasadený ako piaty zdolal v úvodnom kvalifikačnom kole Taiwančana Jasona Junga za 71 minút 6:4, 6:4. Gombos v oboch setoch vzal súperovi po jednom podaní a premenil druhý mečbal pri svojom servise. Najbližším súperom Gombosa bude víťaz zápasu Daniel Gimeno-Traver (Šp.) - Jasutaka Učijama (Jap.).

Dvadsaťšesťročný Gombos (92. v rebríčku ATP) a o rok starší americký rodák reprezentujúci Taiwan Jung (166.) hrali proti sebe vôbec prvýkrát. Gombos prišiel do Paríža s vizitkou čerstvého finalistu challengerového turnaja ATP v nemeckom Heilbronne, kde v nedeľu v súboji o titul nestačil na Srba Filipa Krajinoviča. Zverenec Ladislava Simona Gombos bol pred kvalifikáciou Roland Garros na 92. priečke renkingu ATP, čo znamená istotu účasti v hlavnej súťaži na treťom grandslame sezóny Wimbledone.

Pred Gombosom uspel v utorok v 1. kole parížskej eliminácie aj jeho krajan Jozef Kovalík. Po tom, čo získal úvodný set súboja s Holanďanom Igorom Sijslingom 6:4, jeho súper po 38 minútach zo zápasu odstúpil. Najbližšie sa Kovalík stretne s Talianom Lucom Vannim nasadeným ako dvadsiatym, ktorý si poradil so švajčiarskym veteránom Marcom Chiudinellim 6:2, 6:2

Dvojhra mužov - kvalifikácia - 1. kolo:
Norbert Gombos (SR-5) - Jason Jung (Taiw.) 6:4, 6:4 za 71 minút
Jozef Kovalík (SR) - Igor Sijsling (Hol.) 6:2 - skreč, Sijsling odstúpil po 38 minútach

Zostávajúci program Slovákov v utorok v Paríži:

Dvojhra žien - kvalifikácia - 1. kolo:
Rebecca Šramková (SR-19) - Destanee Aiavová (Aus.) / tretí zápas na dvorci č. 16 (začiatok približne po 14.00 h)

Viac o téme: Jozef Kovalík Norbert Gombos