Lintner sa vyjadril k pálčivej téme slovenského hokeja: Toto si želá šéf našej elitnej ligy!

Richard Lintner
Richard Lintner

BRATISLAVA - Absolútne nepresvedčivé výkony Slovenska a až štrnáste miesto reprezentácie na nedávno skončenom svetovom šampionáte v Kolíne nad Rýnom a Paríži okamžite u nás rozpútalo vlnu nekončiacej kritiky. Do slovnej prestrelky sa dostali aj hlavný kouč Zdeno Cíger s prezidentom SZĽH Martinom Kohútom. K pálčivej otázke budúcnosti slovenského hokeja sa najnovšie vyjadril aj medzi hokejovými fanúšikmi populárny Richard Lintner, ktorý je aktuálne hlavným šéfom našej najvyššej hokejovej ligy.

"Čo je vlastne to, čo robia súperi, že majú proti nám na veľkých turnajoch "šťastie"? začína svoju obsiahlu úvahu na sociálnej sieti. "Súčasný hokej napreduje obrovským tempom. Príprava manažérov, trénerov a hráčov je z roka na rok náročnejšia, precíznejšia a detailnejšia. Naši súperi pripravujú svoje výbery pre veľké turnaje koncepčne a podľa presne predom pripraveného plánu," pokračuje populárny "Citrón", ktorý v ďalších častiach príspevku podrobnejśie a v jednoduchosti rozoberá jednotlivé segmenty hry dôležité pre celkový výsledok. 

"Želám si, aby už čoskoro bola aj naša reprezentácia pripravená na veľké turnaje aspoň tak ako naši súperi, aby naši hráči presne tak ako sú zvyknutí vo väčšine svojich klubov mohli naplno ukázať svoju kvalitu a tešiť našich divákov," uzavrel svoju reč na sociálnej sieti populárny Lintner.

23. júna sa v Bratislave uskutoční kongres Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). Rozhodli o tom uznesením členovia výkonného výboru SZĽH a informuje o tom zápisnica z ich marcového zasadnutia. Kongres je najvyšší orgán zväzu, podľa vlani schválených stanov sa jeho rokovanie uskutočňuje najmenej raz za kalendárny rok. Exekutíva ho musí zvolať minimálne 20 dní pred konaním. Kongres je uznášaniaschopný, ak sú prítomní delegáti oprávnení hlasovať s dvojtretinovým počtom hlasov. Členovia výkonného výboru SZĽH sa najbližšie stretnú vo štvrtok 25. mája, na programe by malo mať aj hodnotenie účasti Slovenska na svetovom šampionáte v Kolíne nad Rýnom.


Tagy: Richard Lintner Slovensko

Zdroj:
športky, TASR
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA