Šramkovej výbuch v kvalifikácii na Roland Garros: Ako veľká favoritka vyhrala len tri gemy!

Rebecca ŠramkováRebecca Šramková Zdroj: TASR

PARÍŽ - Slovenská tenistka Rebecca Šramková nasadená ako devätnásta prehrala 1:6, 2:6 s Japonkou Miju Katovou vo štvrtkovom stretnutí 2. kola trojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros na antuke v Paríži. Pre 20-ročnú 126. hráčku singlového renkingu WTA Šramkovú to bol premiérový súboj s 22-ročnou Katovou (196.).

Dvadsaťročná Bratislavčanka Šramková si teda musí počkať na svoj druhý štart v "main draw" na veľkej štvorke po januárových melbournských Australian Open, na ktorých zvládla kvalifikáciu a potom neprešla úvodným kolom. Zverenkyňa Borisa Sedláčka so zázemím v TC Empire Trnava Šramková bola vo februári hlavnou hrdinkou fedcupového zápasu Taliansko - SR (2:3) na antuke vo Forli, keď zdolala Saru Erraniovú aj Francescu Schiavoneovú, odvtedy však nezažíva práve najvydarenejšie obdobie: vo dvojhre má zápasovú štatistiku 2:8.

Nedávno 111. tenistka počítačového poradia Šramková si v minulosti zahrala pri Seine pred troma rokmi medzi juniorkami. Ako kvalifikantka sa prebojovala do štvrťfinále hlavnej súťaže, nestačila v ňom na Češku Markétu Vondroušovú (3:6, 6:4, 3:6).

Právo štartu priamo v hlavnej singlovej súťaži žien na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska 2017 majú zo SR Dominika Cibulková, Jana Čepelová, Kristína Kučová a Magdaléna Rybáriková, z kvalifikácie ešte môže postúpiť Viktória Kužmová. U mužov si zahrá Martin Kližan a pribudne k nemu úspešný z piatkového derby medzi Norbertom Gombosom a Jozefom Kovalíkom.