VIDEO Nádej pre rýchlostných kanoistov: Ktorý z kanálov by vybral Erik Vlček?

Erik Vlček
Erik Vlček

BRATISLAVA - Erik Vlček má 36 rokov a je najúspešnejší pretekár v histórii slovenskej rýchlostnej kanoistiky. Vďaka piatim účastiam na olympijských hrách vyrovnal historícký národný rekord. Z olympijských hier má dve strieborné a jednu bronzovú medailu. Spolu s kolegami z K4 však má problém s tréningami na Slovensku. Kondičnú a silovú prípravu zvládajú, ale chodiť trénovať na kanál do zahraničia je zbytočne drahé a nepohodlné.

Aj v malej krajine pod Tatrami by však malo svitať na lepšie časy, hovorí sa o dvoch kanáloch nielen na tréningy, ale aj na medzinárodné preteky. “Kanoistika na Slovensku nepatrí medzi tie športy, ktoré by si mohli dovoliť mať dva kanály. Bolo by to úžasné, ale asi sa podporí jedna alternatíva. Každá má svoje výhody aj nevýhody,” opísal Erik Vlček v magazíne športovej televízie 213 Tempo v nás.


Medzi možnosťami sú jarovecké rameno Dunaja a Čilistov pri Šamoríne, kde by to bolo priamo na Dunaji. “Jarovecké rameno je síce v záplavovej oblasti, čo by mohlo znamenať aj zrušené preteky v čase povodní, ale je už prakticky hotové,” povedal Vlček, podľa ktorého tu chýba už len infraštruktúra. “Ten projekt je fantastický, nikde na svete som taký nevidel, ale keby sa to dotiahlo do konca, trvalo by to dlhšie, keďže je to len na papieri. Ale ten projekt je úžasný,” uzavrel debatu o snoch rýchlostných kanoistov Vlček. Celú reláciu Tempo v nás vysiela 213 vo štvrtok o 18:00 h.

Toto video nie je vo vašej krajine dostupné.


Tagy: Erik Vlček Tempo v nás

Zdroj:
športky, 213
Foto:
213; Video: 213

DISKUSIA