Handzuš sa vyjadril k horúcej téme: Cígerovu prácu to ovplyvniť nemohlo!

Michal Handzuš
Michal Handzuš

BRATISLAVA - Slovenský hokej zažíva mimoriadne turbulentné obdobie. Ani minulé roky neboli práve najpokojnejšie, predovšetkým vďaka bojkotu, no aktuálna situácia volá po zmene. Historicky najhorší výsledok z majstrovstiev sveta a vyostrené vzťahy medzi prezidentom SZĽH Martinom Kohútom a trénerom slovenskej reprezentácie Zdenom Cígerom rezonujú vo všetkých športových médiách. K situácii sa vyjadril aj rešpektovaný hokejista Michal Handzuš.

Michal Handzuš je človek, ktorý je s hokejom v každodennom kontakte. Konflikt medzi Zdenom Cígerom a Martinom Kohútom zachytil aj on: "Nevnímam to pozitívne. Určite to nepomáha, že sa vyťahujú veci a hádže sa vina z jedného na druhého. Prezident Kohút mohol zvoliť diplomatickejšie slová a vyriešiť veci po majstrovstvách. Je normálna prax aj vo svete, že tréner vie, kedy sa mu končí zmluva. Nemôže to ovplyvniť jeho prácu. Nám hráčom sa tiež končia zmluvy a nie sme tým ovplyvnení. Na druhej strane opakujem, že komunikácia by mohla byť z oboch strán lepia, aby nevznikali podobné vojny."

Martin Kohút nie je "pri kormidle" dlho. Práca v podobnej sfére je vždy beh na dlhé trate a kým sa niečo reálne zmení k lepšiemu, je potrebný dlhší časový úsek. "Za rok sa veľa vecí urobiť nedá. Začal viac dobrých projektov. Ich výsledky by sa mali ukázať v budúcnosti. Je škoda, že týmto záverom po šampionáte sa to znova poškodilo a dôveryhodnosť hokeja sa znížila. O to ťažšie sa mu bude robiť ďalej. Projekty stavania malých štadiónov sú však pre budúcnosť slovenského hokeja dôležité," pochválil Handzuš nový projekt.

Účinkovanie Slovenska na tohtoročných majstrovstvách dopadlo katastrofálne. Pripomeňme, že vyrovnávajúci gól v zápase s Talianskom padol až pri záverečnej hre bez brankára, takže zostup nebol ďaleko. "Myslím si, že tím mal na viac, boli tam kvalitnejší hráči na to, čo dosiahli. Potenciál mužstva bol vyšší. Na mužstvo akoby padla hneď na začiatku psychická deka, ktorú nevedelo prelomiť. Žiaľ, niekedy sa to stane. Zažili sme to na domácom šampionáte v Bratislave, kde sme nepostúpili zo skupiny s hviezdnym výberom," okomentoval situáciu v rozhovore pre denník Šport Handzuš a ďalej uviedol dôvody slabých výsledkov: "Teraz zavážilo aj to, že mnohí hráči sú zranení. Spomínajú sa ako príklad Česi, ktorým prišli aj hokejisti, ktorí nemali zmluvy a neprešli zdravotnou prehliadkou, ale v roku 2010 mali rovnaký problém ako my. Verejne to kritizoval na šampionáte Jaromír Jágr. Teraz sa to stalo nám, že chalani nemohli prísť, ale mali na to objektívne príčiny. Aj Švédi mali pred niekoľkými rokmi podobné problémy. Stane sa to každému mužstvu. Žiaľ, máme málo hráčov v NHL, je to viac vidieť a hovorí sa o tom."

I keď zostup nebol ďaleko, podľa Handzuša to bola skôr výnimka a Slovensko už čoskoro ukáže svoju pravú silu: "Nemali by sme sa báť, že teraz vypadneme. Mužstvo malo väčší potenciál, ako skončiť na štrnástom mieste. Každý rok budeme mať na to, aby tím hral štvrťfinále. Zároveň vidíme, že keď nie všetko zapadne, tak môžeme hrať aj o záchranu, ale nemyslím si, že to bude permanentne."


Tagy: Michal Handzuš Zdeno Cíger Martin Kohút

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
SITA

DISKUSIA