Kto má najväčšiu radosť z triumfu United v Európskej lige? Neuveríte, ale je to Zlín!

FC Fastav Zlín sa už teší na skupinovú fázu Európskej ligy
FC Fastav Zlín sa už teší na skupinovú fázu Európskej ligy

ZLÍN - Po stredajšom víťazstve Manchestru United vo finále Európskej ligy majú futbalisti Zlína istú účasť v základnej skupine budúceho ročníka európskej pohárovej súťaže a s tým spojený istý príjem 70 miliónov korún.

V klube po výhre anglického favorita nad Ajaxom Amsterdam 2:0 zavládla radosť a vedenie môže spriadať plány na štart v kvalitnej medzinárodnej konkurencii. Aby v nej "ševci" uspeli, chystajú výraznú obmenu kádra.

"Čaká nás v budúcej sezóne náročný program. Teraz sa rozbehne naplno naša práca. Čakali sme, ako dopadne finálový zápas a teraz máme istotu," uviedol v rozhovore pre Českú televíziu manažér futbalistov Zlína Zdeněk Grygera. Ak by totiž uspel Ajax, Zlín by musel ísť do predkola.

Káder opustia po sezóne dve opory, stopér Jakub Jugas a stredopoliar Vukadin Vukadinovič. "Nejaké odchody budú, tak musíme priviesť nových hráčov. Káder rozšírime a skvalitníme. Dôležité bude pracovať v pokoji, nezmätkovať a nerobiť prešľapy. Verím, že to zvládneme," povedal Grygera.

Vedenie zlínskeho klubu súčasne rieši, kde bude zápasy Európskej ligy hrať. Štadión na Letnej svojimi parametrami a zázemím nezodpovedá medzinárodným kritériám. Do úvahy pripadá Olomouc, kde Zlín vyhral finále pohára nad Opavou. Druhou možnosťou je neďaleké Uherské Hradiště, ktoré má tiež štadión zodpovedajúci požiadavkám UEFA. Pred dvoma rokmi sa na oboch štadiónoch hrali zápasy majstrovstiev Európy do 21 rokov.

Práve v Uherskom Hradišti za necelý mesiac (23. júna) nastúpi Zlín na finále Česko-Slovenského pohára, v ktorom sa stretne so Slovanom Bratislava.


Tagy: Manchester United FC Fastav Zlín

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
fcfastavzlin.cz

DISKUSIA