Pálffy sa slovne obul do Lintnera: Ten mu poslal jasnú odpoveď!

Na snímke v popredí Richard Lintner, v pozadí Žigmund Pálffy
Na snímke v popredí Richard Lintner, v pozadí Žigmund Pálffy

BRATISLAVA - Ďalšia výmena názorov v slovenskom hokeji! Svoj pohľad na aktuálny stav už podal aj majster sveta z roku 2002 Žigmund Pálffy, ktorý pritom nešetril svojho spoluhráča z reprezentačného dresu Richarda Lintnera.

Pálffy sa v rozhovore pre Nový Čas slovne obul do riaditeľa Tipsport Ligy Richarda Lintnera. Podľa neho je úroveň našej ligy slabá a Lintner je stále nahnevaný zo svojej neúspešnej kandidatúry na post prezidenta SZĽH. 

Odpoveď na seba nenechala dlho čakať: "Tentokrát som sa okrem iných "zaujmavostí" dozvedel, aká je naša liga slabá a aký som už dva roky nahnevaný, že som v júli 2015 prehral voľby SZLH. Pokiaľ ide o tvoju prvú "pravdu" ,tak ti musím prezradiť, že s tebou sezónu po sezóne stále viac a viac fanúšikov nesúhlasí ,pretože od sezóny 2014/15 , kedy bola priemerná návšteva na ligovom štadióne 1748, už o rok neskôr bola 1874, aby sa v uplynulej sezóne vyšplhala na 1935 fanúšikov. Ďalej by som ti rád prezradil, že stále viac a viac hráčov so skúsenosťami z NHL , KHL a ostatných európskych líg, sa objavujú v našich Tipsportligových zostavách," uviedol na začiatok svojej dlhej odpovede na Instagrame Lintner.

Následne sa vrátil aj k spomínaným voľbám prezidenta SZĽH: "Rád by som ti pripomenul našu konverzáciu z leta 2015, ktorú si následne aj zverejnil. Keď som ťa požiadal o podporu môjho volebného plánu. Odpovedal si mi, že keď ti neponúkam peniaze pre tvoj klub, tak že to pre teba nemá cenu. Pripomeniem, že moja ponuka vtedy bola jasný systém a tvrdá práca , ktorej výsledky sa musia skôr či neskôr dostaviť. Môj plán vtedy vo voľbách neuspel ale oslovil väčšinu extraligovych klubov s ktorými ho už dva roky napĺňame."

"Milý Žigo , ak si myslíš,že som nahnevaný, že som v 2015 nevyhral voľby ,tak ti musím prezradiť, že som nad tým dva roky nestihol rozmýšľať ,pretože som každý deň makal na tom ,aby to, čo som ti kedysi ponúkol, ti mohol dnes jasne dokázať. Maj sa dobre , držím ti palce v tvojej práci," dodal na záver. 

 

 

Otvorený list môjmu kamošovi Žigovi. Po tom, ako som si v jednom denníku prečítal opäť ďalšiu údajnú pravdu o slovenskom hokeji, ktorú si nám prezradil ty Žigo, povedal som si ,že sa ti k tomu vyjadrím. Tentokrát som sa okrem iných "zaujmavostí" dozvedel, aká je naša liga slabá a aký som už dva roky nahnevaný, že som v júli 2015 prehral voľby SZLH. Pokiaľ ide o tvoju prvú "pravdu" ,tak ti musím prezradiť, že s tebou sezónu po sezóne stále viac a viac fanúšikov nesúhlasí ,pretože od sezóny 2014/15 , kedy bola priemerná návšteva na ligovom štadióne 1748, už o rok neskôr bola 1874, aby sa v uplynulej sezóne vyšplhala na 1935 fanúšikov. Ďalej by som ti rád prezradil, že stále viac a viac hráčov so skúsenosťami z NHL , KHL a ostatných európskych líg, sa objavujú v našich Tipsportligových zostavách. Nesúhlasí s tebou stále viac a viac fanúšikov , ktorí si užívajú sprievodné akcie organizované ligou a klubmi. Nesúhlasí s tebou asi stovka detí, ktoré sa zdarma v júli zúčastnia letného hokejového kempu so svojimi hokejovými idolmi. Nesúhlasia s tebou stále další a další reklamní partneri, ktorí sa spájajú s Tipsportligou a ligovými klubmi. Rád by som ti pripomenul našu konverzáciu z leta 2015, ktorú si následne aj zverejnil. Keď som ťa požiadal o podporu môjho volebného plánu. Odpovedal si mi, že keď ti neponúkam peniaze pre tvoj klub, tak že to pre teba nemá cenu. Pripomeniem, že moja ponuka vtedy bola jasný systém a tvrdá práca , ktorej výsledky sa musia skôr či neskôr dostaviť. Moj plán vtedy vo voľbách neuspel ale oslovil väčšinu extraligovych klubov s ktorými ho už dva roky napĺňame. Okrem už spomenutých faktov by som ti rád prezradil, že v nasledujúcej sezóne už dôsledkom systému a tvrdej práce nás a všetkých ligových klubov, získajú účastníci Tipsportligy v nasledujúcej sezóne približne až o 80% financií viac ako to bolo v roku 2015. Milý Žigo , ak si myslíš,že som nahnevaný, že som v 2015 nevyhral voľby ,tak ti musím prezradiť, že som nad tým dva roky nestihol rozmýšľať ,pretože som každý deň makal na tom ,aby to, čo som ti kedysi ponúkol, ti mohol dnes jasne dokázať. Maj sa dobre , držím ti palce v tvojej práci. #tipsportliga #tipsportligastalelepsia

Príspevok, ktorý zdieľa TipsportLiga/Lintner (@lintner_tipsportliga),

 


Tagy: Žigmund Pálffy Richard Lintner

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
TASR/Martin Baumann

DISKUSIA