Kovalík končí v Paríži už v prvom kole: Proti Wawrinkovi nemal šancu

Jozef KovalíkJozef Kovalík Zdroj: SITA

PARÍŽ - Slovenský tenista Jozef Kovalík neuspel pri premiére v hlavnej súťaži na grandslamovom turnaji Roland Garros. V pozícii kvalifikanta prehral v 1. kole dvojhry s nasadenou trojkou a parížskym šampiónom z roku 2015 Švajčiarom Stanom Wawrinkom 2:6, 6:7 (6), 3:6. V tajbrejku druhého dejstva nevyužil tri setbaly. Kovalík sa dostal do hlavného pavúka po triumfe nad krajanom Norbertom Gombosom v zápase, v ktorom otočil z 1:6, 0:3.

V úvodnom sete duelu s Wawrinkom dvakrát stratil podanie, keď doplatil na príliš veľké množstvo nevynútených chýb z bekhendu. Na začiatku druhého setu sa po rýchlom brejku ujal vedenia 2:0, Švajčiar však bleskovo vyrovnal na 2:2 a rozhodnutie padlo až v tajbrejku. V skrátenej hre mal Kovalík za stavu 6:3 k dispozícii tri setbaly, Wawrinka však potom demonštroval, prečo je trojnásobný grandslamový šampión. Aj vďaka svojmu obávanému jednoručnému bekhendu získal päť bodov v rade a ujal sa vedenia 2:0 na sety. V treťom dejstve po brejku v šiestej hre odskočil Wawrinka Kovalíkovi na 4:2 a zápas už dotiahol do úspešného konca.

Wawrinka nedopustil, aby sa zopakovala dráma z Australian Open, kde na úvod zdolal slovenskú jednotku Martina Kližana až po päťsetovej bitke. "Dnes som sa snažil užiť si to. Nebolo ľahké rýchlo zregenerovať, veď až do soboty som bol na turnaji v Ženeve, kde sa mi podarilo obhájiť vlaňajší titul. Som šťastný, že môžem byť opäť v Paríži. Cítim sa fajn a teší ma, že momentálne predvádzam dobrý tenis. Dúfam, že mi forma výdrži čo najdlhšie," povedal v prvom interview priamo na kurte.