Djokovičov prvý vážny test dopadol na jednotku, zronení Francúzi prišli o najväčšiu hviezdu

Novak DjokovičNovak Djokovič Zdroj: SITA

PARÍŽ - Srbský tenista Novak Djokovič sa prebojoval do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Obhajca titulu zdolal v 2. kole ako nasadená dvojka Portugalčana Joaa Sousu 6:1, 6:4, 6:3. Jeho súper sa po hladko prehratom prvom sete zlepšil, obmedzil počet nevynútených chýb, no v koncovkách druhého i tretieho dejstva ťahal za kratší koniec.

Ďalej idú aj Rakúšan Dominic Thiem s Belgičanom Davidom Goffinom. Thiem si ako nasadená šestka poradil s talianskym kvalifikantom Simonem Bolellim 7:5, 6:1, 6:3. V úvode zápasu prehrával 0:3, v ďalších minútach však svojho súpera prevalcoval. Goffin zvíťazil v pozícii turnajovej jedenástky nad Ukrajincom Sergijom Stachovským 6:2, 6:4, 3:6, 6:3.

Francúz Jo-Wilfried Tsonga sa s antukovým grandslamom rozlúčil hneď v 1. kole. Ako nasadená dvanástka prehral s Argentínčanom Renzom Olivom 5:7, 4:6, 7:6 (6), 4:6. Zápas v utorok večer prerušili za stavu 4:5 vo štvrtom sete pre tmu. Dohrávka trvala iba niekoľko minút, Olivo už šancu na víťazstvo z rúk nepustil.

Výsledky stredajších stretnutí dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Roland Garros na antuke v Paríži (28. mája - 11. júna):

Novak Djokovič (Srb.-2) - Joao Sousa (Portug.) 6:1, 6:4, 6:3
Grigor Dimitrov (Bul.-11) - Tommy Robredo (Šp.) 6:3, 6:4, 7:5
Dominic Thiem (Rak.-6) - Simone Bolelli (Tal.) 7:5, 6:1, 6:3
David Goffin (Belg.-10) - Sergij Stachovskij (Ukr.) 6:2, 6:4, 3:6, 6:3
Horacio Zeballos (Arg.) - Ivo Karlovič (Chor.-23) 7:6 (5), 7:6 (5), 6:3
Steve Johnson (USA-25) - Borna Čorič (Chor.) 6:2, 7:6 (8), 3:6, 7:6 (6)
Diego Schwartzman (Arg.) - Stefano Napolitano (Tal.) 6:3, 7:5, 6:2
Renzo Olivo (Arg.) - Jo-Wilfried Tsonga (Fr.-12) 7:5, 6:4, 6:7 (6), 6:4 - v utorok prerušené pre tmu za stavu 7:5, 6:4, 6:7 (6), 5:4, podával Tsonga