Lauda sa obáva dominancie Ferrari: Ak Vettela nepostihnú nejaké technické problémy, máme po titule

Sebastian Vettel a jeho víťazné oslavy na pódiuSebastian Vettel a jeho víťazné oslavy na pódiu Zdroj: SITA

BRACKLEY - Nevýkonný prezident tímu Mercedes vo formule 1 Niki Lauda tvrdí, že ak Sebastiana Vettela z konkurenčného Ferrari nepostretnú do konca sezóny technické problémy, "strieborné šípy" nemajú šancu získať titul. Nemecký pilot Scuderie víťazstvom na uplynulej Veľkej cene Monaka zvýšil náskok pred Lewisom Hamiltonom z Mercedesu, ktorý skončil v Monte Carle siedmy, na 25 bodov.

Mercedes má dlhodobé problémy so zahriatím ultramäkkých pneumatík a pokiaľ tento problém nevyrieši, nemusí obhájiť vlaňajšie prvenstvo v individuálnom či tímovom poradí. "V tejto oblasti potrebujeme nájsť riešenie. Jedna vec je istá. Vettel musí aspoň raz odstúpiť, inak je po všetkom. Ferrari má momentálne navrch. Ak sa to bude naďalej vyvíjať takto, rozdiel medzi oboma pilotmi ešte narastie," povedal Lauda pre Kronen Zeitung.

Ferrari a najmä Vettel vstúpili do ročníka 2017 vo veľkom štýle, nemecký štvornásobný svetový šampión vyhral tri veľké ceny a v ďalších troch bol na druhom mieste. Karavána formuly 1 sa presunie najbližšie do Kanady a Azerbajdžanu, kde budú pre tímy voľbou číslo jeden znovu ultramäkké pneumatiky. "Nemôžem si už dovoliť taký víkend ako v Monaku. Neprišli sme tam nepripravení, okolnosti jednoducho nehrali v náš prospech. Zdá sa, že monopost Ferrari funguje všade. Nasledujúcich 14 pretekov bude veľmi ťažkých," citoval Hamiltona portál autosport.com.

Podľa šéfa Mercedesu Tota Wolffa je Ferrari silnejšie preto, lebo s konštrukciou vozidla pre rok 2017 začalo už v decembri 2015. "My sme sa do toho pustili až v marci 2016. Ferrari má náskok možno 16 týždňov, za tento čas nájdete prítlak, ktorý môže spraviť rozdiel štyroch až piatich desatín," uviedol Wolff pre Süddeutsche Zeitung.

Viac o téme: Sebastian Vettel Niki Lauda
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články