VIDEO Škaredé zranenie na Roland Garros, Nadal nadelil súperovi dvoch kanárov!

Rafael NadalRafael Nadal Zdroj: SITA

PARÍŽ - Desiaty nasadený belgický tenista David Goffin skrečoval zápas 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros proti Argentínčanovi Horaciovi Zeballosovi. Za stavu 5:4, 40:40 v prvom sete sa pri pokuse dobehnúť loptičku pošmykol a po krkolomnom páde si podvrtol členok.

Goffin zostal niekoľko minút ležať na parížskej antuke s bolestivou grimasou tvári a pri odchode z dvorca ho museli podopierať. Zeballos sa dostal vďaka Belgičanovmu skreču prvýkrát medzi elitnú šestnástku v Pariži. V dueli o štvrťfinále nastúpi proti víťazovi súboja medzi Rakúšanom Dominicom Thiemom a Američanom Steveom Johnsonom.

Španielsky tenista Rafael Nadal sa suverénnym spôsobom prebojoval do osemfinále. Deväťnásobný parížsky šampión V 3. kole ako nasadená štvorka deklasoval Gruzínca Nikoloza Basilašviliho 6:0, 6:1, 6:0. Svojho súpera nepustil prakticky k ničomu, jediný gem stratil na konci druhého setu.

"Myslím si, že som odohral môj najlepší zápas za dlhý čas. Azda dnes moji tréneri Carlos a Toni budú spokojní. Vždy je najdôležitejšie dostať sa do ďalšieho kola, ale s takýmito príjemnými pocitmi ešte lepšie. Vedel som, že môj súper tu hral dobre, zdolal Gillesa Simona a Viktora Troického - povestne náročných protivníkov. Išiel som na kurt s tým, že to bude ťažké, lebo Nikoloz má veľmi silné údery," rekapituloval Nadal ešte na kurte v rozhovore s Fabriceom Santorom, citoval ho blog turnaja.

Druhý nasadený obhajca titulu Srb Novak Djokovič sa na rozdiel od Nadala na dvorci Philippa Chatrieira dlho trápil. S Argentínčanom Diegom Schwartzmanom prehrával 1:2 na sety, keď robil priveľa nevynútených chýb, napokon však triumfoval po výsledku 5:7, 6:3, 3:6, 6:1, 6:1.

Výsledky piatkových stretnutí 3. kola dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Roland Garros na antuke v Paríži (28. mája - 11. júna):