Dortmund narazil v prípade nového trénera na múr: Raz a navždy vylučujeme jeho odchod!

Tréner Lucien Favre
Tréner Lucien Favre

NICE - Francúzsky futbalový klub OGC Nice rezolútne odmietol možnosť, že by Borussii Dortmund uvoľnil trénera Luciena Favreho. Víťaz Nemeckého pohára sa po sezóne rozlúčil s koučom Thomasom Tuchelom a médiá špekulovali, že by sa jeho nástupcom mohol stať práve Favre.

"Raz a navždy vylučujeme jeho odchod. Toto rozhodnutie je pevné a nemenné," uviedlo vedenie OGC vo svojom vyhlásení. Podľa neho Favre akceptoval stanovisko klubu, aby nerokoval s Dortmundom. Švajčiarsky kouč, ktorý v minulosti trénoval v najvyššej nemeckej súťaži Herthu Berlín či Borussiu Mönchengladbach, priviedol v skončenej sezóne Nice k tretiemu miestu v Ligue 1.

Podľa predstaviteľov OGC bolo logické, že tréner takého kalibru zaujme zástupcov "špičkových európskych klubov ako je Borussia Dortmund," no blížiaci sa štart predsezónneho kempu (19. júna) a športové faktory zatienili potenciálny finančný zisk, aký by prinieslo uvoľnenie Favreho. Jeho kontrakt s Nice vyprší v roku 2019.

Podľa nemeckých médií by na uvoľnenú stoličku v Dortmunde mohol zasadnúť doterajší kormidelník 1. FC Kolín Peter Stöger alebo lodivod holandského šampióna Feyenoord Rotterdam Giovanni van Bronckhorst.


Tagy: Borussia Dortmund OGC Nice Thomas Tuchel Lucien Favre

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
TASR
Foto:
twitter.com - OGC Nice

DISKUSIA