Paráda! Slovenskí volejbalisti po veľkej bitke zdolali aj Austráliu

Radosť mužstva Slovenska z víťazstvaRadosť mužstva Slovenska z víťazstva Zdroj: SITA

POPRAD - Slovenskí volejbalisti zvíťazili vo svojom druhom zápase v B-skupine II. divízie Svetovej ligy nad Austráliou 3:1. Ako dôležitý sa ukázal tretí set, v ktorom domáci reprezentanti odvrátili niekoľko setbalov a vyhrali 30:28. Účinkovanie na turnaji v Poprade uzavrú nedeľným zápasom od 18.00 proti Portugalsku, hráči Austrálie sa od 15.00 stretnú s Japonskom.

Slováci sa od úvodných minút snažili nadviazať na kvalitný výkon zo zápasu proti Japonsku. V prvom sete sa im to darilo a aj zásluhou viacerých nevydarených podaní súpera viedli 16:8. Austrálčania však následne výrazne pridali v blokoch a postupne sa dotiahli na rozdiel jediného bodu. Záver prvého setu však drámu nepriniesol a po priamom bode z podania ho Slováci získali na 22. Druhé dejstvo bolo od prvých minút vyrovnané a tímom sa dlho nedarilo odskočiť na výraznejší rozdiel.

Zlepšené podanie Austrálčanov však robilo Slovákom problémy a tí napokon prvýkrát na turnaji stratili set, keď prehrali 22:25. Veľkú drámu priniesol tretí set. V ňom slovenský tím predvádzal koncentrovaný výkon, vďaka ktorému sa dostal aj do päťbodového náskoku (22:17), no proti húževnatým Austrálčanom to takmer nestačilo.

Zverenci Andreja Kravárika viackrát odvrátili setbal a tretí set napokon získali po Benczovom smeči. Austrálčanov nešťastná strata tretieho setu nezlomila a do ďalšieho vstúpili pozornou hrou, vďaka ktorej sa dostali do náskoku 11:7. Slováci však zmazali ich náskok, no skóre bolo dlho tesné. Slováci napokon v koncovke ušli súperovi a po smeči Kriška vyhrali aj druhý zápas turnaja.

Svetová liga volejbalistov, B-skupina II. divízie, sobota:
Slovensko - Austrália 3:1 (22, -21, 28, 22)

Slovensko: Kohút, Ondrovič, Mlynarčík, Paták, Chrtiansky, Zaťko, liberá Kubš a Turis (Lux, Ogurčák, Bencz, Palgut, Kriško)

Austrália: Graham, Passier, Peacock, Walker, Smith, Williams, libero Perry (Dosanjh, O'dea, Richards, Moeller)

Andrej Kravárik, tréner SR: "Toto víťazstvo je naozaj vydreté. Austrália patrila ešte vlani k účastníkom A-skupiny Svetovej ligy. Dnes potvrdila, že to nebola náhoda. Nám pomohla k víťazstvu skvelá atmosféra v hale. Všetci chlapci, ktorí dnes boli v zápase, významne pomohli k víťazstvu. Také niečo mňa ako trénera veľmi teší. K víťazstvu nám výrazne dopomohli striedania Luxa a Kriška. V športe potrebujete aj trochu šťastia a sme radi, že nám tieto striedania vyšli. Chlapci sa k zápasu postavili fantasticky a sme radi, že máme plný počet bodov. Po dvoch nádherných zápasoch si nechceme pustiť stretnutie s Portugalskom a určite máme na to, aby sme vyhrali aj tento zápas."