Absolútna fantázia! Slafkovský opäť majstrom Európy, Martikána šokovali po pretekoch

Alexander Slafkovský
Alexander Slafkovský

TACEN - Majstrom Európy v kategórii singlkanoistov na šampionáte vodných slalomárov v slovinskom Tacene sa stal Alexander Slafkovský. Tridsaťštyriročný Slafkovský obhájil titul spred roka z domácej vody z Liptovského Mikuláša a celkovo si do zbierky z kontinentálnych šampionátov pripísal ôsmu individuálnu medailu, z toho tretiu zlatú (3-3-2). Bronz pridal skúsený Michal Martikán.

Slafkovský po dravej a zároveň technicky bezchybnej jazde triumfoval s veľkým náskokom 2,71 s pred Švajčiarom Thomasom Köchlinom. Bronz si vybojoval ďalší slovenský reprezentant Michal Martikán, hoci v pôvodných neoficiálnych výsledkoch figuroval na tretej priečke Slovinec Benjamin Savšek. Domácemu singlkanoistovi však rozhodcovia dodatočne zarátali ´ťuk´ na bránke číslo 8 a 2 trestné sekundy ho stáli medailu. V prospech 38-ročného Martikána rozhodla rýchlejšia jazda o 1,04 s.

Päťnásobný olympijský medailista a dvojnásobný šampión Martikán vo svojej pozoruhodnej zbierke medailí z majstrovstiev Európy už začal tretiu desiatku, aktuálne má 14 zlatých, 5 strieborných a 2 bronzové. V súťažiach jednotlivcov vylepšil svoj medailový výlov z ME na 9 cenných kovov, bronz získal vôbec po prvý raz (4-4-1). Tretí do partie Slovákov vo finále C1 v Tacene, strieborný olympionik z Ria de Janeiro Matej Beňuš, skončil piaty.

Slovenská výprava vďaka zlatej medaile Slafkovského a bronzovej Martikána v posledných finálových pretekoch v Tacene odvrátila hrozbu prvého nemedailového európskeho šampionátu v histórii. Doteraz najslabší výsledok v tomto smere predviedli Slováci na ME 1996 v Augsburgu s bilanciou 0 - 1 - 2.

MUŽI
C1 - finále: 1. Alexander Slafkovský (SR) 88,92 s (0), 2. Thomas Köchlin (Švaj.) 91,63 (2), 3. Michal Martikán (SR) 93,82 (2),, 4. Benjamin Savšek (Slovin.) 94,86 (2), 5. Matej Beňuš (SR) 94,88 (2)


Tagy: Michal Martikán Matej Beňuš Alexander Slafkovský

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA