Slovensko v poslednej chvíli uchmatlo cenné kovy, v Tacene najviac medailí pre Česko

Na snímke slovenskí reprezentanti,  sprava  bronzový Michal Martikán,  zlatý Alexnader Slafkovský a strieborný Švačiar Thomas Köchlin
Na snímke slovenskí reprezentanti, sprava bronzový Michal Martikán, zlatý Alexnader Slafkovský a strieborný Švačiar Thomas Köchlin

TACEN - Slovensko sa v poslednej chvíli zaradilo medzi krajiny so ziskom medaily na majstrovstvách Európy vo vodnom slalome v slovinskom Tacene. Slováci až do záverečnej desiatej finálovej súťaže čakali na cenný kov, ale finiš mali parádny. V kategórii C1 muži získal Alexander Slafkovský zlato a Michal Martikán bronz, čo v súčte vynieslo Slovensko v medailovej bilancii krajín na 7. miesto spoločne s Rakúskom. Celkovo cenný kov získalo 11 krajín, po dve zlaté majú len Francúzi a Briti. Najviac medailí (6) vybojovali Česi, ale až štyri bronzové.

Slováci v Tacene doplatili na slabé výsledky hliadok, ktoré im v minulosti pravidelne prinášali medaily, aj tie najcennejšie. Z pohľadu medailového lesku mali slovenskí kanoisti na divokej vode slabšie výsledky iba na ME 1996 v Augsburgu, kde jedinýkrát zostali bez zlatej medaily (0-1-2). Navlas rovnakú bilanciu ako teraz v Tacene dosiahli Slováci v roku 2013 v Krakove (1-0-1)

Slovenský medailový výsledok z Tacenu 2017 je výrazný ústup z pozícií v porovnaní s ME 2016. Z domácej vody v Liptovskom Mikuláši Slováci vtedy vylovili 4 zlaté, 1 striebornú a 2 bronzové medaily a stali sa najúspešnejšou krajinou ME.

Konečná medailová bilancia krajín na ME 2017 v Tacene (zlato-striebro-bronz):

Francúzsko 2-1-2
Veľká Británia 2-0-0
Poľsko 1-3-1
Česko 1-1-4
Nemecko 1-1-0
Slovinsko 1-1-0
SLOVENSKO 1-0-1
Rakúsko 1-0-1
Taliansko 0-1-1
Španielsko 0-1-0
Švajčiarsko 0-1-0


Tagy: Michal Martikán Alexander Slafkovský Slovensko

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA