VIDEO Hrdina cardiffského finále Ronaldo: Čísla neklamú, ľudia ma nemajú za čo kritizovať!

Cristiano Ronaldo s cenou pre najlepšieho hráča
Cristiano Ronaldo s cenou pre najlepšieho hráča

CARDIFF - Fenomenálny portugalský rekordér Cristiano Ronaldo z tímu úspešného obhajcu prvenstva Realu Madrid sa napokon s 12 gólmi stal kráľom strelcov futbalovej Ligy majstrov 2016/2017. Prvenstvo mu vyniesli dva sobotňajšie zásahy do siete Juventusu Turín v cardiffskom finále. Ronaldo odsunul na druhú priečku Argentínčana Lionela Messiho z FC Barcelona (11 gólov).

Portugalský ostrostrelec je zároveň prvým futbalistom, ktorý skóroval v troch finálových dueloch Ligy majstrov. Ronaldovi sa to podarilo v rokoch 2008 (vtedy ešte v drese Manchestru United), 2014 a 2017. Portugalský kanonier strelil za Real Madrid proti Juventusu Turín sedem gólov, skóroval vo všetkých piatich vystúpeniach proti "Juve".

"Myslím si, že ľudia ma nemajú za čo kritizovať, pretože čísla neklamú. Nemám potrebu o sebe rozprávať, pretože čísla jednoducho neklamú. Som veľmi šťastný, vyhrali sme trofeje a je to jeden z najkrajších momentov v mojej kariére. Hovorím to každý rok, ale je to pravda!" uviedol hrdina finálového večera, ktorý dostal cenu pre najlepšieho hráča zápasu.

"Teraz mám dva až tri dni na oddych a potom máme s Portugalskom kvalifikačný zápas a Pohár konfederácie. Je to dlhá sezóna, ale ja som motivovaný a šťastný. Vek je iba číslo, cítim sa ako mladý chlapec," načrtla najjagavejšia hviezda Realu svoj ďalší program. 

Ronaldo sa rekordný šiestykrát stal kráľom strelcov v najprestížnejšej európskej pohárovej futbalovej klubovej súťaži (EPM, resp. LM). Tridsaťdvaročný portugalský reprezentant v drese Realu Madrid triumfoval po piaty raz v rade (sezóny 2012/2013 - v LM strelil 12 gólov, 2013/2014 - 17 g., 2014/2015 - 10 g. /spolu s Neymarom a Lionelom Messim z FC Barcelona/, 2015/2016 - 16 g. a 2016/2017 - 12 g.), v ročníku 2007/2008 bol s 8 presnými zásahmi najlepším strelcom ešte ako hráč anglického klubu Manchester United. 

Portugalský klenot celkovo nastrieľal v Lige majstrov už 105 gólov, najviac zo všetkých hráčov v histórii. Prvý gól v podaní CR7 v sobotňajšom finále v Cardiffe bol tiež jubilejný 500. zásah Realu Madrid v Lige majstrov.


Tagy: Cristiano Ronaldo Real Madrid CF

Zdroj:
športky, SITA
Foto:
SITA; Video: goal.com

DISKUSIA