Slovenská účasť na zasadnutí európskych klubov: Toto bude hlavný bod rokovania

Richard Lintner
Richard Lintner

PRAHA - Štyri slovenské kluby a riaditeľ spoločnosti Pro-Hokej riadiacej najvyššiu slovenskú hokejovú súťaž Richard Lintner sa na budúci týždeň zúčastnia na výročnom zasadnutí Združenia európskych hokejových klubov (EHC). Míting v Prahe je naplánovaný na 13. a 14. júna, jeho hlavným bodom budú rokovania o vstupe EHC ako plnoprávneho člena do Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF).

Združenie EHC založili vlani v júni a v súčasnosti má 80 členov z trinástich krajín, vrátane viacerých slovenských klubov. "Vedenie EHC bude informovať členské kluby o procese začleňovania organizácie do štruktúr IIHF a požiada o mandát na pokračovanie týchto rokovaní. Hokej je v súčasnosti trochu pozadu v porovnaní s futbalom, či hádzanou, ktoré už nejaký čas majú svoje klubové zastúpenie vo vrcholných orgánoch," povedal prezident RHC Marc Lüthi zo Švajčiarska.

Na zasadnutí budú zástupcovia klubov zo Slovenska (HK Poprad, MHC Martin, HC Košice, HC'05  B.Bystrica), Rakúska, Fínska, Česka, Nemecka, Švédska, Poľska, Ukrajiny a Švajčiarska.

V rámci dvojdňového stretnutia vyhlásia aj víťazov ocenení EHC v troch kategóriách - Najlepší mladý hokejista (v nominácii sú Joel Eriksson Ek /Färjestad/, Kirill Kaprizov /Salavat Julajev Ufa/, Dominik Kubalík /HC Plzeň/, Oskar Lindblom /Brynäs/, Iľja Sorokin /CSKA Moskva/), Najlepší tréner (Pavel Gross /Wolfsburg/, Kari Jalonen /SC Bern/, Filip Pešán /Liberec/, Roger Rönnberg /Frölunda/, Jussi Tapola /Tappara/ a Najlepší klub (Cardiff Devils /EIHL, V. Brit./, Frölunda Indians /SHL, Švéd./, SC Bern /NLA, Švajč./, Tappara Tampere /Liiga, Fín./, Vienna Capitals (EBEL, Rak./).


Tagy: Richard Lintner Marc Lüthi

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA