Český sen krôčik od reality: Plíšková na ceste za postom svetovej jednotky

Karolína Plíšková
Karolína Plíšková

PARÍŽ - S väčšou podporou servisu a aktivitou chce tenistka Karolína Plíšková uspieť v štvrťfinále antukového French Open. V stredu sa proti turnajovej dvojke postaví domáca Caroline Garciová, ktorú v areáli Rolanda Garrosa poženie za výhrou publikum. Z neho Plíšková strach nemá.

"Hej, budem mať hneď dvoch súperov," povedala Plíšková, ale z divákov si ťažkú ​​hlavu nerobí. "Som zvyknutá. Mám tu nejakých svojich ľudí, to mi stačí. Nie som typ, ktorého by to rozhodilo. Počítam s tým, že to bude peklo," očakáva.

Francúzski diváci už tento rok rozhodili obhajkyňa titulu Garbine Muguruzovú zo Španielska, ktorá prehrala s domácou Kristínou Mladenovicovou a neskôr sa pred novinármi rozplakala. Plíšková je vycepovaná vďaka fedcupovým zápasom. Vlani vo finále v Štrasburgu si francúzsku vravu vyskúšala. "Horšie to nebude," povedala.

Plíšková, ktorá sa v prípade postupu do finále v Paríži stane svetovou jednotkou, má s Garciovou (27. WTA) vyrovnanú bilanciu 2: 2. Jediný zápas na antuke vyhrala predvlani v Madride Francúzka, naposledy tento rok v Dohe Češka.

"Nesmiem ju nechať moc hrať. Keď bude mať čas, tak to bude rozdeľovať a ja budem behať. To už tu bolo štyrikrát, to už nechceme. A samozrejme musím dobre servírovať," povedala dvadsaťpäťročná Plíšková pred duelom s rok a pol mladšou Garciovou, ktorá je rovnako ako Češka prvýkrát vo štvrťfinále na French Open.

Minuloročná aj predminuloročná kráľovná es Plíšková dúfa, že si oveľa viac bodov pripraví prvým servisom. Jeho presnosť chce zlepšiť. V posledných dvoch zápasoch trafila len každý druhý. "Musím mať jeho percento vysoké. Bude dôležité ísť cez prvé podanie, aby ma nehrnula z druhého," povedala tenistka.

"Karolína nehrá moc variabilne, ale má tvrdý a nebezpečný forhend a výborný servis. Antuka možno nie je jej povrch, ale má skúsenosti. Bude to veľký boj," povedala Garciová.

V prvých štyroch kolách mala Plíšková všetky súperky z druhej polovice prvej stovky svetového rebríčka. Hoci sa na antuke necíti najlepšie a nehrala oslnivo, dokázala vždy víťazstvo vybojovať. "Teraz už len bojovnosť stačiť nebude," tuší. "Bude to úplne iná hráčka, ako som hrala doteraz. Ani jedna to nestrieľala a netlačila odzadu," dodala.


Tagy: Karolína Plíšková Caroline Garciová

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA