VIDEO Paráda v podaní mladučkého Kimmicha: Akrobatickým kúskom odvrátil prehru majstrov sveta

Joshua Kimmich a jeho akrobatické zakončenieJoshua Kimmich a jeho akrobatické zakončenie Zdroj: Profimedia

KODAŇ - Akrobatický kúsok Joshuu Kimmicha odvrátil prehru nemeckej futbalovej reprezentácie v prípravnom dueli v Dánsku. Zadák Bayernu Mníchov v 88. minúte efektnou zadovkou vyrovnal na konečných 1:1. Úradujúci majstri sveta nastúpili bez viacerých opôr. Trénerovi Joachimovi Löwovi chýbali brankár Manuel Neuer, obranca Mats Hummels, stredopoliari Toni Kroos so Samim Khedirom i útočník Thomas Müller.

Pre Nemecko bol duel v Kodani súčasťou prípravy na sobotňajšie stretnutie kvalifikácie MS 2018 proti San Marínu v Norimbergu i na blížiaci sa Pohár konfederácií v Rusku, ktorý odštartuje 17. júna. "Ak mám zápas s Dánskom zhodnotiť celkovo, plusy prevažujú nad mínusmi. Ukázalo sa, na čom momentálne sme. Všetci hráči odviedli na ihrisku maximum. Boli tam nejaké taktické chyby, no do začiatku Pohára konfederácií zostáva ešte dosť času na to, aby sme ich odstránili," citovala slová Löwa agentúra dpa.

Nemci prehrávali od 18. minúty, keď nedorozumenie Matthiasa Gintera a Antonia Rüdigera potrestal Christian Eriksen. Dáni boli blízko k tomu, aby oslávili 25. výročie od senzačného triumfu na EURO 1992 vo Švédsku víťazstvom nad vtedajším finalistom, v závere však neodolali nemeckému tlaku. Priamy kop Juliana Draxlera skončil ešte tesne vedľa bránky, no Kimmich napokon zariadil remízu.

"Nerozhodný výsledok je podľa priebehu zápasu zaslúžený. Po lacnom góle sme sa neustále snažili vyrovnať a napokon sme sa dočkali odmeny," zdôraznil Draxler, ktorý nastúpil s kapitánskou páskou. Spoľahlivo chytal reprezentačný debutant Kevin Trapp, príležitosť by mal dostať aj proti San Marínu: "Obliekať reprezentačný dres je snom každého futbalistu. Teší ma, že premiéra dopadla úspešne."

Viac o téme: Joachim Löw Joshua Kimmich