De Rossi môže prekonať talianske legendy: Môžem byť dôležitým členom mužstva

Daniele De Rossi
Daniele De Rossi

RÍM - Dlhoročný taliansky futbalový reprezentant Daniele De Rossi si môže v stredajšom medzištátnom prípravnom stretnutí s Uruguajom pripísať na konto už svoj 113. štart v najcennejšom drese.

V prípade, ak zasiahne do duelu na štadióne vo francúzskom Nice, predbehne v počte zápasov za "azúrovu squadru" legendárneho brankára Dina Zoffa a osamostatní sa na 5. mieste v tejto štatistike. Viac ako títo dvaja nastúpili za taliansky národný tím iba Andrea Pirlo (116-krát), Paolo Maldini (126), Fabio Cannavaro (136) a stále aktívny gólman Gianluigi Buffon (168). "Je pre mňa skutočnou cťou dostať sa pred Zoffa a čoskoro sa dotiahnuť na Andreu Pirla. Bavíme sa o legendách talianskeho futbalu," vyhlásil De Rossi podľa webu football-italia.net. Majster sveta z roku 2006 načrtol, dokedy by mohol byť súčasťou reprezentačného tímu.


"O niekoľko týždňov budem mať 34 rokov a som si istý, že môžem byť dôležitým členom mužstva na MS 2018. Ak sa pozriem na ME 2020, to už budem mať takmer 37, musím byť realista. Budúcoročný šampionát v Rusku považujem za moju poslednú akciu v drese Talianska,"
doplnil rodák z Ríma, ktorý celú kariéru odohral v drese miestneho klubu AS.

 


Tagy: Daniele De Rossi

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA