Slovensko minie na olympionikov poriadny balík: Pozrite sa, koľko vyjde účasť v Pjongčangu

BRATISLAVA - Účasť slovenských športovcov na budúcoročných zimných olympijských hrách a zimných paralympijských hrách v Pjongčangu by mala Slovensko vyjsť na 2.079.600 eur. Vyplýva to z dokumentu o zabezpečení prípravy a účasti reprezentantov SR na olympijských hrách, ktorý je v medzirezortnom pripomienkovom konaní.

Zo štátneho rozpočtu pôjde na tento účel 1.539.600 eur. Zvyšok doplatí z vlastných zdrojov Slovenský olympijský výbor (SOV), respektíve Slovenský paralympijský výbor (SPV). V poradí XXIII. ZOH sa uskutočnia od 9. do 25. februára 2018, XII. ZPH budú v dňoch 9.–18. marca 2018.


SOV predpokladá, že slovenskí športovci budú mať zastúpenie v desiatich športových odvetviach, pričom výprava by mala mať približne 60 športovcov a približne rovnaký počet členov ich sprievodu, ako sú tréneri, technici, lekári, maséri a vedenie výpravy. Pri paralympionikoch sa predpokladá, že oficiálnu výpravu bude tvoriť približne 45–50 členov, budú v nej športovci, navádzači, členovia realizačných tímov a tiež vedenie výpravy.

Súťaže ZOH 2018 budú prebiehať v dvoch hlavných strediskách, tzv. horskom a pobrežnom, v ktorých je spolu 13 športovísk. Slávnostné otvorenie aj ukončenie ZOH 2018 sa uskutoční na otvorenom Olympijskom štadióne priamo v Pjongčangu s kapacitou 35.000 divákov. Na rovnakých športoviskách budú prebiehať aj ZPH.


Tagy: Zimné olympijské hry Pjongčang

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA