O takýchto peniazoch sa ľudom iba sníva: Toto je rebríček najlepšie zarábajúcich športovcov!

Cristiano Ronaldo, LeBron James a Lionel Messi
Cristiano Ronaldo, LeBron James a Lionel Messi

WASHINGTON - Najlepšie zarábajúcim športovcom na svete v roku 2017 je futbalista Cristiano Ronaldo. Portugalčan v službách Realu Madrid, čerstvý šampión La Ligy aj Ligy majstrov, má spolu s bonusmi ročný plat 58 miliónov amerických dolárov, ale vďaka mnohým sponzorským aktivitám získa ďalších 35 miliónov. Spolu je to 93 miliónov a suverénne prvá priečka v prehľade amerického magazínu Forbes, ktorý sa hrdí rokmi overenou dôveryhodnosťou.

Za Cristianom Ronaldom nasleduje americký basketbalista LeBron James. Líder stále úradujúceho šampióna NBA Clevelandu Cavaliers zarobí 86,2 mil. USD. Tretia priečka patrí argentínskemu klenotu futbalového FC Barcelona Lionelovi Messimu s 80 miliónmi. Tenisovej legende Rogerovi Federerovi prischlo štvrté miesto so zárobkom 64 miliónov, pričom peniaze pochádzajúce priamo z odmien za turnaje činia v prípade 35-ročného Švajčiara "len" 6 miliónov.

V hornej desiatke športovcov s najvyššími príjmami sú zástupcovia šiestich odvetví, ale až štyria basketbalisti. Okrem Jamesa aj piaty Kevin Durant (60,6 mil. USD), ôsmy Stephen Curry (47,3 mil..USD) a deviaty James Harden (46,6 mil. USD). Miesto medzi smotánkou majú tradične aj zástupca amerického futbalu Andrew Luck či golfu Rory McIllroy - obaja s 50 miliónmi. Top Ten uzatvára trojnásobný majster sveta motoristických pretekov F1, Brit Lewis Hamilton (46 mil. USD). Miesta až v druhej desiatke sa ušli pre nemeckého jazdca F1 Sebastiana Vettela (14.), ešte nedávnu svetovú jednotku v tenise, Srba Novaka Djokoviča (16.) či brazílskeho futbalového virtuóza Neymara (18.). Jamajskému superšprintérovi Usainovi Boltovi patrí s 34.2 mil. USD "až" 23. priečka. V stovke finančne najvýkonnejších športovcov chýba zástupca cyklistiky či hokeja. Najlepšie zarábajúcou ženou je aktuálne tehotná americká tenistka Serena Williamsová - na 52. mieste s príjmom 27 miliónov.

Najlepší športovci sveta sú pre mnohých globálne ikony, ale aj mašiny na výrobu peňazí. Líder finančného rebríčka Cristiano Ronaldo má aktuálne platne uzatvorené zmluvy s veľkými svetovými spoločnosťami Nike, Tag Heuer, Herbalife, Abbott Labs a mnohými ďalšími. Rodák z portugalského ostrova Madeira je v 32 rokoch stále neoddeliteľnou súčasťou reklám na spodnú bielizeň, topánky, nohavice, rôzne parfumy, ale aj sieť hotelov.

Najlepšie zarábajúci športovci na svete v roku 2017 podľa magazínu Forbes:

Cristiano Ronaldo (Portug./futbal - Real Madrid) 93 miliónov amerických dolárov
LeBron James (USA/basketbal - Cleveland Cavaliers) 86,2 mil. USD
Lionel Messi (Arg./futbal - FC Barcelona) 80 mil. USD
Roger Federer (Švaj./tenis) 64 mil. USD
Kevin Durant (USA/basketbal - Golden State Warriors) 60,6 mil. USD
Rory McIlroy (Sev. Írsko/golf) 50 mil. USD
Andrew Luck (USA/americký futbal - Indianapolis Colts) 50 mil. USD
Stephen Curry (USA/basketbal - Golden State Warriors) 47,2 mil. USD
James Harden (USA/basketbal - Houston Rockets) 46,6 mil. USD
Lewis Hamilton (V. Brit./motorizmus - F1) 46 mil. USD


Tagy: Cristiano Ronaldo Roger Federer Lionel Messi LeBron James

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA