Halepová nepustila Plíškovú do finále a na post jednotky: O titul proti Ostapenkovej

Simona Halepová
Simona Halepová

PARÍŽ 8. júna (SITA) - Rumunská tenistka Simona Halepová nasadená ako tretia zvíťazila za rovné dve hodiny 6:4, 3:6, 6:3 nad českou dvojkou podujatia Karolínou Plíškovou v zápase štvrtkového semifinále dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros na antuke v Paríži (28. mája - 11. júna). V rozhodujúcom sete nepykala Halepová za to, že Plíškovú pustila zo 4:1 a brejkbalu na 4:3 a príjem.

Presadila sa totiž na returne v ôsmej hre a vzápätí sa dopodávala hladko na 15. Mečbal premenila bodom priamo zo servisu. Mala pomer "winnerov" a nevynútených chýb 14:14, zdolaná skončila na výrazne divokejších hodnotách 45:55.

"Je to úžasný pocit, som prešťastná. Bolo to nesmierne ťažké - Karolína je svetovou trojkou a veľmi náročnou súperkou. Je pekné byť nazad v parížskom finále. Dúfam, že tentoraz v ňom zahrám lepšie ako pri premiére. Čaká ma mladá protivníčka, bude to zaujímavá výzva," povedala Halepová v rozhovore ešte na Dvorci Philippa Chatriera, citoval ju blog turnaja.

Dvadsaťpäťročná miestna finalistka zo sezóny 2014 Halepová nepustila rovesníčku Kar. Plíškovú na post jednotky svetového rebríčka WTA a sama sa ňou môže k 12. júnu stať. Potrebuje na to sobotňajší triumf nad Jelenou Ostapenkovou v boji o Pohár Suzanne Lenglenovej. Lotyška vo štvrtok v semifinále premohla Švajčiarku Timeu Bacsinszkú za 144 minút 7:6 (4), 3:6, 6:3. Zhodou okolností obe v tento deň oslavujú narodeniny - dvadsiate, resp. dvadsiate ôsme. Bol to premiérový vzájomný súboj, takúto charakteristiku bude mať aj ten Ostapenkovej nasledujúci.

Dvojhra žien - semifinále:
Simona Halepová (Rum.-3) - Karolína Plíšková (ČR-2) 6:4, 3:6, 6:3 za 120 minút
Jelena Ostapenková (Lot.) - Timea Bacsinszká (Švaj.-30) 7:6 (4), 3:6, 6:3 z 144 minút


Tagy: Karolína Plíšková Simona Halepová Timea Bacsinszká Jelena Ostapenková

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA