Hossa prehovoril o situácii v slovenskom hokeji: Šatan a Kohút sú ľudia na správnom mieste!

Marián HossaMarián Hossa Zdroj: Radovan Stoklasa

TRENČÍN - Slovenský hokej sa po skončených majstrovstvách sveta 2017 otriasa v základoch. Na jednej strane stál tréner reprezentácie Zdeno Cíger a generálny manažér Róbert Švehla a na druhej prezident SZĽH Martin Kohút. K celej situácii sa už vyjadrilo množstvo jednotlivcov a svoju šancu dostal aj Marián Hossa, ktorý poprel akýkoľvek bojkot a vyjadril podporu terajšiemu prezidentovi, ktorý by mal dostať viac priestoru na realizáciu svojich plánov.

Marián Hossa zavítal na známu akciu STARS for STARS, čo je projekt špičkových slovenských športovcov a agentúry B&D Agency, ktorého základným zmyslom a zameraním je rozvoj športu a zvýšenie povedomia verejnosti o tomto fenoméne i o športových reprezentantoch Slovenska. Cieľom je podpora športových hviezd zajtrajška, teda talentovaných a nadaných mladých ľudí, ktorí budú s veľkou pravdepodobnosťou reprezentovať našu krajinu vo svojich disciplínach v neďalekej budúcnosti.

Počas príjemných chvíľ v spoločnosti ďalších slovenských úspešných športovcov si Hossa našiel čas, aby tiež vyjadril svoj názor k búrlivej situácii v slovenskom hokeji. "Dosť sa o tom píše a komentujú to jednotlivci. Podľa mňa je to na škodu. Boli férové voľby, po ktorých sa zvolil nový prezident zväzu, no po jednom roku sa toho veľa zmeniť nedá. Je potrebné, aby aj on dostal priestor na volebné obdobie, aby ukázal, čo dokáže. Netreba teraz po roku hľadať nového prezidenta, to je podľa mňa hlúposť," povedal Hossa.

Prezident Martin Kohút sa vyjadril, že by rád na poste generálneho manažér videl bývalého špičkového hokejistu Miroslava Šatana. S touto voľbou sa stotožnil aj Hossa a obom vyjadril podporu: "Bolo by fajn, keby Miroslav Šatan zoberie post generálneho manažéra, bolo by to dobré pre hokej. Nevidím vhodnejších adeptov na túto funkciu. Pre slovenský hokej by bolo najlepšie, kebyže Šatan povie áno, no je to len na ňom. Martin Kohút by mal na starosti manažment, po hokejovej stránke by to riadil Miro. Bol na Svetovom pohári, má už skúsenosti. Boli by to ľudia na správnom mieste."

Veľa sa spomínala aj téma akéhosi bojkotu hráčov NHL, čo prehlasoval tréner Zdeno Cíger, no druhá strana tieto myšlienky odmietala. Žiadne sabotovanie nepostrehol ani Hossa, podľa ktorého bola neúčasť slovenských hokejistov pôsobiacich v zámorí zhodou nepriaznivých okolností: "Nemyslím si, že bol nejaký bojkot, to vôbec. Je to úplná hlúposť. Žiaden bojkot sa nekonal. Bolo tomu tak iba keď boli nespravodlivé voľby a to sme chceli zmeniť, čo sa podarilo. Tým to padlo."

Viac o téme: Marián Hossa Stars for stars
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Radovan Stoklasa
  • Zdroj: sportky - Rendek

Súvisiace články