VIDEO Crosby a Subban v ďalšom neľútostnom súboji: Za toto by sa nehanbili ani bojovníci v UFC!

Sidney Crosby a P. K. Subban v neúprosnom súbojiSidney Crosby a P. K. Subban v neúprosnom súboji Zdroj: bleacherreport.com

PITTSBURGH - Hokejisti Pittsburghu deklasovali v noci na piatok v piatom súboji finále play off NHL na domácom ľade Nashville 6:0. Obhajca titulu vedie v sérii 3:2 a je jedno víťazstvo od obhajoby v Stanleyho pohári.

Aj v piatom zápase finále triumfoval domáci tím. Penguins v prvej aj druhej tretine súperovi dali tri góly. V tretej tretine rozhodcovia museli riešiť viacero šarvátok a duel sa už len dohrával.

Nečakane jednoznačný priebeh piateho zápasu mal za následok aj rýchly koniec Pekku Rinneho v bránke "predátorov", ktorý po dvadsiatich minútach prepustil miesto Juuse Sarosovi. "Na to, aby ste vyhrali Stanley Cup, potrebujete štyri víťazstvá. My sme presvedčení, že šiesty zápas doma vyhráme," povedal obranca Nashvillu P.K. Subban, ktorý sa počas duelu opäť dostal do incidentu s kapitánom "tučniakov" Sidneyom Crosbym. Po ich vzájomnom strete na konci prvej tretiny, pri ktorom Crosby udrel Subbana niekoľkokrát do hlavy, oboch rozhodcovia vylúčili za držanie. Obranca hostí totiž predtým nedovolene bránil hviezdu Pittsburghu. Rozhodnutie arbitrov sa nepozdávalo trénerovi Nashvillu Petrovi Laviolettovi. "Nechápem, za čo bol Subban vylúčený, veď dostal niekoľko rán do hlavy. To rozhodnutie nebolo správne." Subban však celý incident okomentoval s nadhľadom: "Snažím sa hrať tvrdo ako viem. Keď to preženiem, na to je na ľade rozhodca, aby to posúdil."

Crosby, ktorý 20. bodom vo finálovej sérii prekonal v tejto štatistike Maria Lemieuxa, vinil z celého incidentu Subbana. Medzi oboma hráčmi to vrie počas celej série, v uplynulom zápase Crosby vyhlásil, že Subbanovi smrdí z úst. "Pridržal ma chvatom, za ktorý by sa nehanbili ani bojovníci v UFC. Ale robí si svoju prácu, tak aj ja," vyhlásil Crosby, ktorý bol stredobodom pozornosti v zápase aj po góle na 5:0, keď hodil na ľad fľašu s vodou, za čo si vyslúžil dvojminútový trest.

Zápas číslo šesť je na programe v noci na pondelok v Nashville. Štatistiky hovoria, že mužstvo, ktoré vyhralo piaty zápas, je na najlepšej ceste vyhrať celú sériu. Z 24 zápasoch sa tak nestalo iba v siedmich prípadoch. "Vieme, že šiesty zápas bude najťažší," povedal tréner Penguins Mike Sullivan.

Zápas číslo 6 je na programe v noci na pondelok v Nashville. Štatistiky hovoria, že mužstvo, ktoré vyhralo piaty zápas, je na najlepšej ceste vyhrať celú sériu. Z 24 zápasoch sa tak nestalo iba v siedmich prípadoch. "Vieme, že šiesty zápas bude najťažší," povedal tréner Penguins Mike Sullivan.

Viac o téme: Sidney Crosby Pittsburgh Penguins Nashville Predators P. K. Subban