VIDEO Trpaslík z Andorry sa v boji o MS postaral o supersenzáciu: Toivonen zmrazil Francúzsko!

Andorra senzačne v kvalifikácii pokorila MaďarskoAndorra senzačne v kvalifikácii pokorila Maďarsko Zdroj: faf.ad

BRATISLAVA - Švédski futbaloví reprezentanti zdolali v piatkovom šlágri A-skupiny kvalifikácie MS 2018 Francúzsko 2:1. Hostia sa v Štokholme ujali vedenia po exportnom voleji Oliviera Girouda, o šesť minút neskôr vyrovnal Jimmy Durmaz. O triumfe domácich rozhodol v tretej minúte nadstaveného času Ola Toivonen, ktorý využil obrovskú chybu brankára Huga Lllorisa a strelou z polovice ihriska zabezpečil Švédom tri body.

Tre Kronor sa bodovo dotiahli na Francúzov. Na tretie miesto sa vďaka hladkému víťazstvu 5:0 nad Luxemburskom dostali Holanďania. Strelec druhého gólu Wesley Sneijder sa stal holandským reprezentačným rekordérom. V deň svojich 33. narodením nastúpil na 131. zápas v národnom tíme. Skúsený stredopoliar debutoval v drese "Oranjes" 30. apríla 2003 v dueli s Portugalskom (1:1).

Paul Pogba a Albin Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA

V B-skupine sú stále stopercentní Švajčiari, ktorí uspeli na Faerských ostrovoch 2:0. Helvéti majú trojbodový náskok pred Portugalcami, úradujúci majstri Európy aj vďaka dvom gólom Cristiana Ronalda triumfovali v Lotyšsku 3:0. O senzáciu sa postarala Andorra, ktorá gólom Marca Rebesa zdolala Maďarsko 1:0. Pre európsky miništát je to iba druhé kvalifikačné víťazstvo v histórii. V kvalifikácii MS 2006 Andorrčania získali skalp Macedónska. Teda dlhých takmer trinásť rokov čakali futbalisti Andorry na druhé víťazstvo v súťažnom zápase.

Belgičania si vďaka víťazstvu 2:0 v Estónsku upevnili pozíciu lídra H-skupiny. O zisku troch bodov pre zverencov trénera Roberta Martineza rozhodli Dries Mertens a Nacer Chadli. Estónci dohrávali od 44. minúty bez vylúčeného Arťoma Dmitrijeva. Bosna a Hercegovina v Zenici iba remizovala s Gréckom 0:0.

Holandsko - Luxembursko 5:0 (2:0)
Góly: 21. Robben, 34. Sneijder, 62. Wijnaldum, 70. Promes, 84. Janssen (z pok. kopu)