Slovenky nezvládli bitku o bronz: Kanada im nadelila poriadny debakel

Kanaďanky deklasovali Slovenky v boji o bronzKanaďanky deklasovali Slovenky v boji o bronz Zdroj: SHBU - René Lazový

PARDUBICE - Hokejbalistky Slovenska prehrali vo svojom poslednom zápase na MS v Pardubiciach s Kanadou 0:5 a prvýkrát v histórii nevybojovali na vrcholnom turnaji medailu.

V sobotňajšom zápase o bronz sa Kanaďanky od úvodu pustili do Sloveniek a už v druhej minúte Rattrayová prekonala Tomčíkovú. Brankárka Slovenska bola v permanencii aj neskôr, následné šance súperiek zmarila skvelými zákrokmi. Na konci druhej tretiny však už kapitulovala opäť po ďalšom zásahu Rattrayovej a sekundu pred koncom druhého dejstva zvýšila Kuriová. V tretej tretine Keanová upravila na 4:0 pre Kanadu, konečné skóre uzavrela svojím druhým gólom v stretnutí Kuriová.

​Po hladkej výhre 5:0 si tak bronz z Pardubíc odviezli hráčky zo zámoria.

Kanada - Slovensko 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Góly: 2. Rattrayová (Desmierová, Pickfordová), 30. Rattrayová (Francisová, Swansonová), 30. Kuriová, 38. Keanová (Marszová), 42. Kuriová (Traversaová, Keanová)

zostava Kanady: Sugiyamaová – Berzinsová, Marszová, Coozeová, Johnstonová, Duhamelová, Tinklerová – Kurioová, Tulková, Desmierová, Rattrayová, Eagleová, Francisová, Traversaová, Keanová, Skeatsová, Palottaová, Swansonová, Drakeová, Pickfordová.

zostava SR: Tomčíková – Záborská, Frühauf, Horváthová, Lalíková, Pravlíková, Gaborčíková, Žitňanská, Kežmarská – Kapustová, Jurčová, Gauríková, Kochanová, Dzurinová, Vršková, Görögová, Gajdošová, Stašová, Finďová, Klúčíková.

Maroš Hric, asistent trénera SR: "Išli sme do zápasu s tým, že chceme zabojovať aspoň o bronz, keď sa nám nepodarilo dostať do finále. Posledné tri zápasy sme však nedali gól, čo je už deväť tretín a bez gólov sa jednoducho nedá víťaziť. Dievčatá však bojovali, snahu im uprieť nemôžeme."

Jana Kapustová, útočníčka SR: "Kanaďanky nás prevýšili vo všetkých činnostiach. Boli sme všade pomalšie a šance, ktoré sme si dokázali utvoriť,  sme nepremenili. Chceli sme medailu, ale, žiaľ."

Viac o téme: Slovensko Kanada
  • Zdroj: TASR, športky