Superšampiónom Roland Garros extrazemský Nadal: Ohlasy médií na neuveriteľný 10. triumf

Nadal zdolal Wawrinku, získal svoj 10. parížsky titul a dovedna 15. grandslamový
Nadal zdolal Wawrinku, získal svoj 10. parížsky titul a dovedna 15. grandslamový

BRATISLAVA - Ohlasy španielskych médií na víťazstvo tenistu zo spomenutej krajiny Rafaela Nadala 6:2, 6:3, 6:1 nad Švajčiarom Stanom Wawrinkom v nedeľňajšom finále dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros na antuke v Paríži:

Marca: "Nadal je eXtrazemský. Tretí raz vyhral tento turnaj bez straty setu. Súperom povolil iba 35 gemov - o 3 viac ako Borg pri rekorde v roku 1978."

AS: "La Décima a nesmrteľnosť. Nadal má desiaty raz Pohár mušketierov a už len o tri grandslamové tituly zaostáva za Federerom. Žiadny tenista si v minulosti takýmto spôsobom nemonopolizoval niektorý povrch a turnaj."

Mundo Deportivo: "Rafa Nadal, superšampión Roland Garros. Stal sa perfektným kráľom antuky, vo finále vymazal Wawrinku."

El País: "Nadal je legenda. Prostredníctvom 15. grandslamového titulu prekonal Samprasa, osamel na historickej druhej pozícii."

Punto de Break: "Nadal sa vrátil na parížsky trón. Raz budeme na tieto okamihy spomínať a doceňovať rozmer toho, čo zažívame."

ABC: "Nadal v tom najlepšom vydaní desiaty raz dobyl Roland Garros. Bezprecedentným výkonom vo finále zničil Wawrinku."

EFE: "Nadal desiatym triumfom na Roland Garros pripomenul svoj štatút kráľa antuky. Proti Wawrinkovi dosiahol navlas rovnaký výsledok ako v ich prvom zápase v Paríži vo štvrťfinále ročníka 2013. Premiérovo od októbra 2014 sa ocitne na druhej priečke v renkingu."


Tagy: Rafael Nadal Roland Garros

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA