V Španielsku medzi futbalistami opäť vypukol škandál: Hlavným obvineným je hviezdny Ronaldo!

Opora Realu Madrid Cristiano Ronaldo
Opora Realu Madrid Cristiano Ronaldo

MADRID - Už aj Cristiano Ronaldo sa ocitol na zozname prominentných futbalových legionárov, ktorí si neplnili svoje povinnosti voči španielskym daňovým úradom. Štátny žalobca obvinil krídelníka Realu Madrid z podvodu, štát vraj v rokoch 2011 - 2014 pripravil o 14,7 milióna eur.

Portugalčan podľa neho "využil obchodnú štruktúru založenú v roku 2010 na to, aby pred španielskymi úradmi zakryl príjmy z práv na vlastnú osobu". Predmetnou firmou bola ropná spoločnosť zaregistrovaná na Panenských ostrovoch. Celkovo údajne Ronaldo nepriznal 28,4 milióna eur. Navyše podľa prokurátora deklaroval zárobok 11,5 milióna eur z rokov 2011 - 2014, keď v roku 2014 vzniesol nárok na vrátenie daní, pričom v skutočnosti bol jeho príjem 43 miliónov eur. Falošne vykázal jeho pôvod ako z nehnuteľnosti, čo významným spôsobom znížilo jeho daňové zaťaženie.

Ronalda od žaloby neuchránila ani dodatočná úhrada 6 miiónov eur v roku 2014, o ktorej minulý mesiac informovali úrady. Tridsaťdvaročný rodák z Funchalu je štvornásbný a úradujúci držiteľ Zlatej lopty, v uplynulej sezóne získal s Realom Madrid tituly v najvyššej španielskej súťaži aj v Lige majstrov, vlani priviedol Portugalsko k triumfu na majstrovstvách Európy vo Francúzsku.

Opletačky s daňovými úradmi v Španielsku mal aj jeho generačný rival z FC Barcelona Lionel Messi.


Tagy: Cristiano Ronaldo Real Madrid CF

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
Cristiano Ronaldo

DISKUSIA